Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ark Invest Analisti: BTC’de 20 Kat Artışa Kendinizi Hazırlayın!

Ark Invest analisti, öncü kripto para birimi Bitcoin'in 1 milyon dolara ulaşacağına inanıyor. Peki, bu nasıl olacak? Detaylar haberde;
Ark Invest Analisti: BTC’de 20 Kat Artışa Kendinizi Hazırlayın!
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerdeki hızlı yükselişiyle 31 bin dolar seviyesine kadar yaklaştı. Kripto analistlerinin bir kısmı, bu yükselişin 2023’ün devamında ve sonraki yıllara da yayılacağı yönünde görüş bildiriyor.

Ark Invest analisti Yassine Elmandjra ise aslında zaman zaman farklı analistlerden duyulan bir görüşü dile getirdi. Elmandjra, Bitcoin’in önümüzdeki 10 yıl içinde 1 milyon dolara ulaşacağına inanıyor.

Analistin, Bitcoin hakkındaki bu yükseliş yanlısı görüşlerinin yeni olmadığı ve başlangıcından bu yana kripto para biriminin geleceği için aynı duruşta olduğu biliniyor.

Analistten BTC için 1 Milyon Dolar Hedefi

Ark Invest analisti, kendisiyle gerçekleştirilen bir söyleşide Bitcoin’in son on yılda en iyi performans gösteren varlık olduğunu dile getirdi.

Risk ayarlamalarına bağlı olarak BTC’nin yüzde 2.5 ila yüzde 6.6 arasında getiri sağlayabileceğine ve bunun fiyatı, önümüzdeki 10 yılda 1 milyon doların üzerine çıkarabileceğine inandığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

BTC’nin Direncine Vurgu Yaptı

Piyasa belirsizliğine ve dünya çapındaki finansal kaos ortamına rağmen Bitcoin’in direncini vurgulayan isim kripto varlığın bir değer deposu olarak altınla benzer esintide olduğuna işaret etti.

Elmandjra, bahsetmiş olduğu 20 katlık artışın kulağa çok iyimser geldiğinin düşünüldüğüne, ancak Bitcoin’in kökenine bağlı olarak bunun başarılabilir olduğuna dikkat çekti.

Analist, dijital varlık sektörünün hızla büyüdüğüne ve Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin halihazırda artan kurumsal benimsemenin tadını çıkarmaya devam ettiğine de dikkat çekerken, önümüzdeki yıllarda bu durumun büyüyeceğini belirtti.

Bununla birlikte, düzenleyici sorunlar ve kısıtlamaların, dijital ekonominin ilerlemesi için bir meydan okuma olduğunu kaydetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BTC için İddia!

Coinbase’in eski baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan da geçen ay James Medlock ile Bitcoin temelinde 1 BTC ve 1 milyon USDC’lik bir iddiaya girmişti.

Bitcoin’in, 17 Haziran 2023’e kadar 1 milyon dolara ulaşamadığı takdirde bahsi Medlock’un kazanacağı belirtilmişti. Eğer BTC bunu başarırsa, Srinivasan’ın elindeki 1 BTC’yi ve 1 milyon USDC’yi tutmaya devam edeceği ifade edilmişti. Bu iddianın, BTC’nin dünya çapındaki yatırımcılardan aldığı muazzam inancı yansıttığı belirtiliyor.

BTC Fiyatında Son Durum

Bitcoin’in gün içinde, dünkü 30.399 dolarlık kapanış fiyatından elde ettiği kazanımları pekiştirdiği görülmekte.

İşlem hacminde son 24 saatte görülen yükseliş tüccarların ilgisini ortaya sererken, fiyat, haber yazımı itibarıyla 30.350 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.