Yatırım yapmaya başla!

Ekonomik Krizin Vurduğu Arjantin IMF’den Daha Çok Finansal Destek Bekliyor!

Ekonomik krizdeki Arjantin, IMF ile yaptığı görüşme sonrasında daha çok finansal destek beklediğini söylerken, Trump'tan destek geldi. Detaylar şöyle;
Ekonomik Krizin Vurduğu Arjantin IMF’den Daha Çok Finansal Destek Bekliyor!

Arjantin hükümeti Salı günkü açıklamasında; Eylül ayının ikinci yarısında IMF ile daha fazla mali destek için anlaşma yapmayı umduğunu belirtti. Ekonomi Bakanı Nicolas Dujovne toplantı sonrasında yaptığı açıklamaya dayanan haberler gündemde büyük yer bulurken, Trump’ın Arjantin’le ilgili yorumu dikkat çekti.

IMF Başkanı Christine Lagarde ile Washington’da bir araya gelen Nicolas Dujovne, IMF yönetim kurulunun Haziran ayında kabul ettiği destek finans anlaşmasını geliştirmek için beraber çalıştıklarını söyledi. Lagarde de Arjantin ile IMF’nin teknik tartışmalara ilişkin hızlı bir sonuca varmak ve kurula bir teklif sunmak için ortak hedefleri olduğunu dile getirdi.

Arjantin’in giderek büyüyen ekonomik krizden kaçması için IMF ile görüşmesi, piyasalarda yankı uyandırmıştı.

Arjantin IMF'den Daha Çok Mali Destek Bekliyor Yıl başından bu yana % 50 civarında değer kaybı yaşayan para birimi bu haberlerin sonrasında daha düşmüş, Arjantin’deki ekonomik kriz finans dünyasının başlıca endişelerinden biri haline gelmişti. Fakat Arjantin yatırımcı güvenini yeniden kazanabilmek için bunu yapmaya mecbur kaldığını açıklamıştı.

Geçtiğimiz gün de ülke ekonomik krizdeki Arjantin 10 bakanlığını kapatabilir yönündeki iddialarla başlıkları süslemişti.

Arjantin Kemer Sıkma Politikasında Aldığı ÖnlemlerDün çıkan haberlerde de ekonomik önlem paketi kapsamında bakanlık sayısının yarı yarıya indirildiği ve Hazine Bakanı Dujovne’nin unvanının Ekonomi Bakanı olarak değiştirildiği yazıldı. İlaveten Dujovne’nin harcama kısıtlamalarının gelecek yılın bütçesinin dengelenmesi için gereken tasarrufun yarısını karşılayacağını kaydetti.

Arjantin Pezosu Fiyatı ve Canlı Grafiği için Tıklayın!

Bu noktada, Beyaz Saray’dan yapılan Donald Trump imzalı yazılı açıklama dikkat çekti çünkü Trump Arjantin’i desteklediğini söyledi.

Trump Arjantin'e Destek SözleriBaşkan Macri’nin liderliğine güvendiğini belirten Trump, Arjantin’e güçlü desteğini sürdüreceğini söyleyerek hükümetin ekonomik sorunlarını çözmek için IMF ile çalışmasını da kuvvetle desteklediğini dile getirdi. Arjantin’in uzun süredir ABD’nin stratejik ortağı ve NATO dışındaki önemli bir müttefiki olduğunu vurgulayan Trump; “Macri, ekonomik ve finansal açıdan çok zor olan bu durumda mükemmel bir iş çıkarıyor” ifadesini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum