Yatırım yapmaya başla!

Uber Kazası, Otonom Araçların En Büyük Destekçilerinden Arizona’nın Bile Fikrini Değiştirdi!

2016'da şirkete "Arizona yollarına hoş geldin" diyen vali, Uber’in sürücüsüz araç testlerini durdurdu ve bu kararı şirket CEO’suna bir mektupla bildirdi. İşte ayrıntılar;
Uber Kazası, Otonom Araçların En Büyük Destekçilerinden Arizona’nın Bile Fikrini Değiştirdi!

Uber’in sürücüsüz aracının bir yayanın ölümüne yol açması ile başlayan soruşturma devam ederken, Arizona şirketin otonom araç testlerini durdurduğunu açıkladı.

Arizona valisi Doug Ducey’in Uber CEO’su Dara Khosrowshahi‘ye gönderdiği mektupla bildirilen karara göre eyalet halkın güvenliği konusunda tolerans gösteremeyeceğini açıkladı. Öte yandan; Uber’in gönüllü olarak durdurduğu sürücüsüz araç testleri sonrasında gelen bu yasak, şirketin yakın zamanda faaliyete geçme ihtimalini de ortadan kaldırmış oldu.

Arizona valisi Doug Ducey, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi’ye gönderdiği mektupta, Uber’in sürücüsüz araçlarının askıya alındığını belirtti.

Uber’in halihazırda durdurmuş olduğu sürücüsüz araç testlerine gelen bu resmi yasak, şirketin otonom araç konusunda uzun süre daha faaliyete geçemeyeceğinin sinyallerini verdi.

Zira geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 49 yaşında bir kadının ölümüyle sonuçlanan kaza, otonom sürüşün ne kadar güvenli olduğu sorunsalını bir kez daha gündeme taşımıştı.

Cortica gibi Uber’in otonom sürüş kazası hakkında rapor yayınlayan kuruluşların yorumları da sistemin güvenilirliği konusundaki şüpheleri gözler önüne sermişti.

Uber Kazasının Yankıları Devam Ediyor Bütün bunlar yaşanırken; Uber ardından da Toyota gönüllü olarak sürücüsüz araç testlerini durdurduklarını açıklamış ve soruşturmaya destek vereceklerini belirtmişlerdi.

Tam da bu noktada; Arizona’nın Uber’in otonom araçlarını trafikten men etmesi epey dikkat çekti. Çünkü bu yasak, şirketin uzunca bir süre daha otonom araçlarını kullanmayacağı yönünde yorumlandı.

Öte yandan; Arizona valisi Ducey’in daha önce Uber’in sürücüsüz araç testlerini onaylamış olması, şirketin destekçilerini yavaş yavaş kaybettiğinin sinyallerini verdi.

Arizona Valisi Uber'in Sürücüsüz Araçları Konusunda Fikir Değiştirdi“Vali olarak önceliğim halkın güvenliğini sağlamak” diyen Ducey mehtubunda, “beklentim Arizona’da otonom sürüş teknolojisi alanında faaliyet gösteren şirketlerin de aynı önceliğe sahip olmasıdır” sözlerine yer verdi.

Neticede Arizona; Uber için kilit rol oynayan bir merkezdi. Çünkü eyalet, şirketin sürücüsüz araçlarının yarısına tekabül eden 200 aracına ve Uber’in yüzlerce çalışanına ev sahipliği yapıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum