Yatırım yapmaya başla!

Arizona Eyaletinde Yaşanan Hem Etkileyici Hem de Korkunç Hava OlaylarıArizona eyaleti Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasında bulunmaktadır. Devasa kanyonları ve çöl alanları ile akıllarda yer eden Arizona’nın iklimi de önemli farklılıklar içermektedir. Eyaletin kuzey ve güney bölgelerindeki hava koşulları değişiklikler içermektedir. Eyalet genelindeki en düşük ve yüksek sıcaklık farklarının oldukça yüksek olması bu durumu açıklamaktadır.

Bu iklim çeşitliliği eyalet genelinde farklı hava koşullarının da görülmesine neden olmaktadır. İzlediğiniz videoda Arizona eyaletinde yaşanan etkileyici hava olaylarının çekim görüntülerine tanık olacaksınız.

Videoda Arizona üzerinde gezen kara bulutların insanı ürküten görüntülerine denk geliyorsunuz. Hızlandırılmış çekimde hazırlanmış görüntülerde kara bulutların doğadaki eşsiz görüntüleri ile muhteşem manzaralar ortaya çıkıyor. Bölgede gezen yağışlı hava dalgası ve çakan yıldırımlar göz alıcı ve korkutucu anlar yaşanmasını sağlıyor.

Bölgede her hava koşuluna ait görüntülere videoda yer verilmiş. Gün içinde yapılan çekimlerde sıkça yağışlar yaşandığı görülüyor. Muson yağmurlarının sıkça yaşandığı Arizona’da bardaktan boşanırcasına yağan yağmurları gözlemeniz mümkün.

Bölgedeki karanlık bulutlara ve oldukça alçakta olduğuna baktığınızda, burada çok kuvvetli yağmurların yaşandığını anlayabilirsiniz. Bulutların etkisiyle kapkaranlık bir görüntünün oluşması patlayacak sağanak yağışların bir nevi habercisi oluyor. Arizona genelindeki yıllık yağış miktarının 33 cm³ olduğu belirtilmektedir.

Bölgede çok sık miktarda yıldırımlı hava olduğu göze çarpıyor. Çoğunlukla bulutlu havanın hakim olduğu görüntüler, hem doğanın bir harikası olarak karşımıza çıkarken aynı zamanda insanı korkutan bir atmosferin oluşmasına neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum