Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Argo Blockchain 3. Çeyrekte 597 Bitcoin Çıkararak Rekor Kırdı

Argo Blockchain yılın üçüncü çeyreğinde yüksek performanslı bitcoin madenciliği ile brüt kâr marjını yüzde 120'ye yükseltti. İşte detaylar;
Argo Blockchain 3. Çeyrekte 597 Bitcoin Çıkararak Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para madenciliği firması Argo Blockchain, üçüncü çeyrek mali raporunu yayınladı. Londra merkezli şirket, 2021’in üçüncü çeyreğinde 597 BTC çıkardığını bildirdi. Mevcut fiyatlarla Argo’nun Bitcoin kazancı yaklaşık 36.5 milyon dolar değerinde olacak.

Argo ayrıca %120 brüt kar marjı ve %85 net madencilik marjı bildirdi. Firma her bir Bitcoin madenciliğinin ortalama olarak sadece 6.293 dolara mal olacağını tahmin etti. Genel olarak 26 milyon dolarlık rekor bir gelir elde edildi ve 17,3 milyon dolarlık net kâr sağlandı.

Argo CEO’su Peter Wall, kârlı dönemi Teksas’taki Helios tesisindeki büyümeye ve Nasdaq’ta 23 Eylül’deki halka arzına bağladı.

Wall açıklamasında Teksas, Dickens County’deki sürdürülebilir kripto para madencikşj tesisinin temel atılması ve Nasdaq’taki halka açık listelemenin bu anlamda önemli rol oynadığını söyledi.

Şirket Mart ayında madencilik operasyonlarını genişletmek ve ona 200 megavat yenilenebilir enerji sağlamak için Teksas’ta 320 dönümlük bir arazi satın almıştı.

Eylül ayında ise yeni tesis için 20.000 Bitmain Antminer S19J Pro makinesi satın alma anlaşması imzalandı. Teslimatın 2022’nin ikinci çeyreğinde yapılması bekleniyor ve yeni donanım, Argo’nun toplam hashrate kapasitesini 2021’in 3. çeyreğinin sonunda 1.07’den yaklaşık 3.7 Exahash’a çıkaracak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%