Yatırım yapmaya başla!

Ares Dizayn Mercedes “G” X-Raid’i Olabilecek En Güçlü Hale Getirdi!

Mercedes'in G Serisinde değiştirmediği karoser yapısına Ares Dizayn el attı. X-Raid ismi verilen ve her kısmında müthiş bir işlerin çıkarıldığı bu SUV, çok lüks ve güçlü! İşte detaylar...
Ares Dizayn Mercedes “G” X-Raid’i Olabilecek En Güçlü Hale Getirdi!

Şaşırdınız değil mi? G Serisi ismi altında geçen ancak şekil bakımından birbirlerine uzak duran, o çok bilinen G55 AMG ile benzerliklerinin olmadığını düşündünüz. Aslında temel olarak alınan araç aslında bir G Serisi dir. İkinci kafa karıştırıcı mesele de Ares Dizayn ile Mercedes arasındaki ilişki nedir! Ares Dizayn, 2015 yılında tamamen farklı modifiye tarzıyla piyasaya giriş yapmıştır. Hatta kurucusu Lotus’un CEO’su Dany Bahar dır.

Ares’in tuning mantığında araçların karoser yapılarını değiştirip, tamamen farklı şekiller üzerinden yürümektedir. Sahiplendiği araçları bu kadarla da bırakmıyor. Motorun ortaya çıkardığı güçlerin olabildiğince en fazlasını almaya çalışıyor. Bu kısmı da halledince iç aksama girerek kişiye özel çalışmalar yapıyor.

Ares belirtiğimiz gibi ve de gördüğümüz üzere Mercedes G’yi kendi dilinde yorumlamış.

Genel olarak yaptığına “bir şeylerin maskelenmesi” olarak görebiliriz. Farların etrafına verilen çerçeve ve tampon korumaları gibi.

Ares G, harika bir profil çizgisine sahip. Küçük kare camları şirin dururken, 21″ beş kol jantları için aynı şeyi diyemeyeceğim.

Mercedes’in çıkması muhtemel modeli gibi duran X-Raid, çamurluktan şişkin üst kısma doğru daralan bir yapıya sahip.

Yukarı konumlandırılan geometrik egzoz uçları ve tampon yine demir bir parça tarafıdan korunuyor.

Ares Dizyan’ın dış yapısından sonra ikinci etap olan iç mekan yapısına geliyoruz.

Şirket neredeyse her parçada logosunu kullanmış. Değişimde benim ilk dikkatimi çeken direksiyon ve aldığı şekli.

X-Raid dönüşümünde motor güçlerinden sinyal veren gösterge paneli de es geçilmemiş.

Ares gerçekten “üstüne katma” işini çok iyi becermiş. Nappa deri kaplı koltuklar yine kendi logosunu taşıyor.

Renk tonlarının iyi ellerde şekil aldığı arka kısımda, kişiye özel alan yapılmış. Ahşabın kalitesi buradan bile belli oluyor.

Ares AMG teknolojisiyle üretilen 5.5L V8’den alınabilecek en yüksek güçleri almış. Tabi dünyanın en güçlü Brabus’u G65 900′u kadar değil!

621 hp olan standart güç 760 hp çıkartılmış. Hızlanmasını 4.9 sn yapıp, maksimum hızı ise 250 km/h’de yine sınırlı.

Ares’in G Serisi çalışması alkışı hakediyor. Düşünülmüş, uğraşılmış ve hayata geçirilmiş. Dağ aslanı edasında bir SUV modeli projesine dahil edip, üzerine “VIP” dokunuşlar uygulaması da ayrı bir olay. Gördüğümüz gibi modifiye uygulaması denen kavramın çok üzerinde işler yapılmış.

Açıkçası “sabit surat” garantisiyle aldığınız G’lerin karizma düzeyi yüksek, sportif tarafına da X-Raid olmuş diyebiliriz. Ares’in X-Raid’nin artılarından biri de hafif olması. Kullanılan karbon-fiber parçalar aracın daha hafif imal edilmesini sağlamış. Netice olarak da 200 kg kilodan tasarruf edilmiş. Ares Dizayn Mercedes G sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum