Yatırım yapmaya başla!

Ares Design Ferrari GTC4Lusso’yu 1985 412 Serisi’ne Dönüştürdü!

İtalya'nın ünlü tasarım stüdyosu Ares, yine akıl dolu bir Ferrari çalışmasıyla karşımıza çıkıyor...
Ares Design Ferrari GTC4Lusso’yu 1985 412 Serisi’ne Dönüştürdü!

Ares, yine özel kabında büyülü bir iksir hazırlamış ve Ferrari’nin üzerine dökmüş. Genel olarak şirketin yaptığı işler benzersiz oluyor. Yakın çalışmaları Fisker’da yapmakta. Mesela Aston Martin gövdesini Mercedes parçalarıyla süslemek kolay olmasa gerek!

İtalyan şirket, geçmişi çok iyi görüp analiz edebilen tasarımcılarıyla birlikte, dört koltuklu shooting brake GTC4Lusso‘yu 33 sene öncesine götürdü. Yani Ferrari’nin 1985-1989 yılları arasında üretilen 400 Serisi, yeni bir bedene aktarıldı. Aracın 412’ye dönüşümü için kapsamlı bir çalışma yapılmış. İşte 412 görünümlü GTC4Lusso!

Aracın üzerinde akıl dolu çalışmalar var.

Ferrari’nin dört koltuklusunun, 2 kapılı olması için shooting brake görüntüsü üzerinden atılmış. F355 andıran bir görüntü sunan retro aracın far kısımları dahi açılır kapanır şekilde yapılmış. Alt ızgara takımı değişmemiş.

“Standart bozucu Ares” sağlam bir modifiye çalışması yapmış.

Ferrari 412’ye dönüştürmek için karbon fiberden yeni parçalar yapılmış. Profilde, GTC4Lusso resmiyle karşılaştırdığımızda çamurluk ve kapıların değişmediğini görüyoruz.

Parçaların eğim ve çizgileri benzer duruyor. Lastik takımına baktığımızda yıldız şeklinde klasik 5 kollu jantları görüyoruz. Retro  hava en çok burda hissediliyor.

412 projesinin bitirici kısmı, d sütun!

Shooting Brake’in yuvarlak arka hatları kesilip, araç sedan yapıya çevrilmiş. Bu alan ve çevresindeki parçalar yeniden yapılmış. Arka tamponun yukarıya eğimi dahi birebir aynı.

Aracın arkası eski Maserati’leri de andırıyor.

Yabancı değil, ikiside İtalyan! İnce bir arka profil üzerinde klasik dörtlü stop grubu yer alıyor. GTC4Lusso’dan gerçekten eser yok. Siyah karbon kalıp içerisindeki egzoz sisteminin de duruşu etkileyici.

İç mekanı da atlamayan Ares Dizayn, ustalığını bir kez daha gösteriyor.

400 Serisi’nin geniş ve eğimli gelen kokpit kısmına karşı GTC4Lusso’nunki maksimum derecede benzetilmeye çalışılmış.

Havalandırma mazgalları yuvarlaktan kareye çevrilmiş. Ares 400 projesine uygun olacak tek spor otomobil gerçekten de GTC4Lusso! 2+2 koltuk düzenine dokunmaya gerek yok!

412 için bozulmayan bir şeyde motor kısmı. 6.3 V12, 690 ps ve 697 nm tork değeri ile aynen duruyor. Reenkarnasyonla geri gelen 412’de 3.4 saniyede kalkış yapıyor.

Fiyatlandırma konusu henüz gündeme gelmedi ancak 412 için Avrupa’da 700 bin Euro’lara satılan GTC4Lusso‘nun üzerine en az 500 bin Euro daha koyarsak sahip olunabileceğini düşünüyoruz. Sizce de Ares Design’ın çalışması akıl dolu olmamış mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum