Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ARCLK, BIOEN ve THYAO’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören ARCLK’nin kredi notu düşürüldü. BIOEN temettü kararını, THYAO ise pay geri alımını açıkladı. İşte detaylar;
ARCLK, BIOEN ve THYAO’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Arçelik (ARCLK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan S&P’nin 21 Mart 2023 tarihli raporunda ARCLK’nin “BB+” olan yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu “BB”ye düşürdüğünü duyurdu. Ayrıca şirketin negatif olan görünümünü ise teyit ettiği belirtildi.

ARCLK, günlük yüzde 2,5 kayıpla kapanışını 119 TL’den yaptı.

BIOEN’den Temettü Kararı

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları (BIOEN), hissedarlarına kötü haberi paylaştı. Şirket, KAP’tan yaptığı duyuruda geçmiş yıl zararı bulunması nedeniyle 2022 yılı dönem karının geçmiş dönem zararlarından mahsup edileceğini, bu çerçevede temettü vermeyeceğini bildirdi.

BIOEN, günlük yüzde 0,4 artışla 17,8 TL’den işlem gördü.

THYAO’dan Pay Geri Alım Açıklaması

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), hisse değerinin pay piyasasında sağlıklı fiyat oluşumunu desteklemek amacıyla hisse geri alımı yaptığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 21 Mart tarihinde 123 TL – 124,5 TL aralığından toplam 650.000 adet hissenin geri alındığını belirtti.

Gerçekleştirilen işlem sonucunda alınan payların nominal değerinin 2.064 800 TL’ye ulaştığı, ortaklık sermayesine oranının ise 0,149623 olduğu ifade edildi.

THYAO, günlük yüzde 1,7 değer kaybederek günü 124 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.