Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arçelik’ten Bağlı Ortaklıklarındaki Payların Devrine Dair Açıklama

Arçelik, Avrupa'da faaliyet gösteren tüm bağlı ortaklıkların Beko B.V. bünyesinde toplanacağını belirterek, konuya dair detayları KAP üzerinden paylaştı.
Arçelik’ten Bağlı Ortaklıklarındaki Payların Devrine Dair Açıklama
Yorum

Arçelik A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bağlı ortaklıklarındaki payların devri hakkında açıklama yaptı. Arçelik A.Ş., Beko B.V.’nin Whirlpool EMEA Holdings LLC, Whirlpool Corporation ve Beko Europe B.V. arasında imzalanan İştirak Sözleşmesi kapsamında Avrupa’da faaliyet gösteren tüm bağlı ortaklıkların Beko B.V. bünyesinde toplanacağı, söz konusu bağlı ortaklıkların paylarının Beko B.V. tarafından Arçelik-Whirlpool Avrupa İşlemi için Hollanda’da kurulan Beko Europe’a ayni sermaye konulmak suretiyle devredileceği belirtildi.

Bu kapsamda yine Arçelik’in Avrupa’da faaliyet gösteren yüzde 100 oranında pay sahibi olduğu Beko Balkans d.o.o. ile yüzde 51 oranında pay sahibi olduğu Beko PLC’deki tüm payları Beko B.V.’ye devredileceği bildirildi.

Arçelik tarafından yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu’nun 31.07.2023 tarihli toplantısında, DRT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. tarafından hazırlanan değerleme raporları dikkate alınarak, şirketin Beko PLC sermayesinin yüzde 51’ine denk gelen paylarının 63.102.262,61 İngiliz Sterlini ve Beko Balkans d.o.o. sermayesinin yüzde 100’ünü temsil eden paylarının 45.289.698,18 Eruo bedel karşılığında Beko B.V.’ye devredilmesine karar verildiği, bu kapsamda devir işlemlerinin aynı gün tamamlandığı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu