Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Arçelik %6’yı Aşan Artışla BIST 30’da En Çok Yükselen Hisse Oldu

Arçelik hisseleri Pazartesi gününün ardından toparlanırken, %6'yı aşan yükseliş eğilimiyle BIST 30 endeksinde en çok değer kazanan şirket oldu.
Arçelik %6’yı Aşan Artışla BIST 30’da En Çok Yükselen Hisse Oldu

Arçelik hisseler, Pazartesi gününün fırtınalı ortamında 31,5 liraya kadar gerilerken, dünkü işlemlerde 28,44 liraya kadar düştü. Bu seviye ile 9 Aralık 2020’den bu yana gördüğü en düşük seviyeyi kaydetmişti. Bugün ise Arçelik hisselerinde güçlü bir yükseliş yaşandığı gözleniyor.

Arçelik hisseleri bugünkü işlemlere 33,3 liradan başladıktan sonra yükseliş eğilimi kaydetmeye başladı. Günün ilk yarısında 34 liranın üstünü görmeyi başaran hisseler, gün boyu pozitif bölgede toparlanma kaydetti. TSİ 16:05 sularında ise 35,46 liraya kadar yükseldi.

Hisseler TSİ 17,30 sularında %6,14 oranında yükselişle 34,92 liradan işlem görürken, BIST 30 endeksinin de yıldızı oldu.
Arçelik Hisseleri Yüzde 6,14 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Arçelik hisseleri, %6’yı aşan değer kazanımıyla BIST 30 endeksindeki %1’i aşan yükselişe yardımcı oldu. Endeks kapsamında hisseler arasında en fazla değer kazanan şirket olurken, TSKB, Türk Hava Yolları ve Pegasus hisseleri %4’ü aşan yükselişle destek verdiler.

ARCLK kodlu hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %2,93 oranında kayba işaret ettikleri görülüyor. Aylık %0,17 değer kaybeden hisseler, yıllık bazda ise %168,50 oranında yükseliş kaydetmiş durumda.

Eğer hisselerdeki yukarı yönlü performans güçlenirse 35,98 lira ilk direnç seviyesi olarak izlenecek. Hisselerin düşüşe geçmesi durumunda ise 33,58 lira seviyesi gündeme gelecek. Hisseler dünkü işlemlerde S&P’nin olumlu kredi derecelendirme revizyonuna rağmen düşüş kaydetmişti.

Arçelik dün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimlerde bulundu. Bildirimlere göre; toplam 1,5 milyar lira tutarında brüt nakit kâr payı dağıtımı onaylandı. 29 Mart 2021 tarihinden itibaren dağıtılması planlanan toplam kâr paylarının net dağıtılabilir dönem kârına oranının %49,61 olduğu söylendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum