Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik Kârındaki Düşüş Aracı Kurumları Aksiyona Geçirdi

Arçelik'in 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları aracı kurumların değerlendirmelerini yeniden şekillendirirken, şirketin net kârındaki düşüş piyasada dikkat çekti. İşte detaylar;
Arçelik Kârındaki Düşüş Aracı Kurumları Aksiyona Geçirdi
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 26 Nisan’da 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Arçelik (ARCLK) için aracı kurumlar tahminlerini revize etti. Şirketin 1Ç24 döneminde net kârı önceki yıla göre düşerek 395 milyon 111 bin liraya geriledi.

Garanti BBVA Yatırım ARCLK paylarına ilişkin 12 aylık hedef fiyatını 177 liradan 186 liraya çıkartarak, tavsiyesini endekse paralel getiri olarak korudu.

Arçelik’in bilançosunu değerlendiren Ak Yatırım ise şirketin net kârının beklenenden yüksek vergi ve finansman giderleri nedeniyle beklentilerin altında kaldığını belirtti. Aracı kurum ARCLK payları için hedef fiyatını 231 lira, tavsiyesini ise endeks üzerinde getiri olarak sürdürdü.

Açıklanan sonuçları sınırlı olumsuz olarak değerlendiren YapıKredi Yatırım ise Arçelik için Whirlpool işleminin etkilerini projeksiyonlarına dahil ettikten sonra tavsiyesini ve 12 aylık hedef fiyatını revize edeceğini kaydetti.

Gedik Yatırım ise Arçelik payları için hedef fiyatını 147,91 lira olarak sürdürürken, tavsiyesini endekse paralel getiri olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

Uluslararası pazarlarda beyaz eşya satışlarında sınırlı büyümenin Arçelik cirosunu baskıladığını savunan İntegral Yatırım, 12 aylık hedef fiyatını 210 lira olarak devam ettirdi.

İş Yatırım ise Arçelik hissesi için 12 aylık hedef fiyatını 229,42 lira olarak koruyarak, tavsiyesini yüzde 36 yükselme potansiyeli ile “Al” olarak sürdürdü.

Borsada ARCLK koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 71,42 oranında artış gösterdi. Aylık bazda yüzde 9,53 oranında değer kazanan hisse, haftalık ise 0,31 arttı.

Gün içinde 161-165,1 lira aralığında işlem gören ARCLK payları TSİ 12.23 itibarıyla yüzde 2,91 düşüşle 163,3 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın