Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik, Hitachi Home Appliances’ın Hisse Devir Tescilini Tamamladı

Arçelik, 75 milyon doların Hitachi Global Life Solutions, Inc. hesabına aktarıldığını ve toplam hisse satın alma bedelinin transferinin tamamlandığını duyurdu.
Arçelik, Hitachi Home Appliances’ın Hisse Devir Tescilini Tamamladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arçelik kamuoyuna yaptığı açıklamada Hitachi Home Appliances B.V.’nin Çin’deki iştiraklerinin devrine ilişkin tescil işlemlerinin tamamlanmaması sebebiyle bir yeddi emin hesaba aktarılan hisse satın alma bedelinin, 75 milyon dolarlık kısmının tescil işlemlerinin yapıldığını bildirdi.

Bunun ardından Hitachi Global Life Solutions Inc.’e aktarıldığını ve toplam hisse satın alma bedelinin transferinin tamamlandığı açıklandı.

Söz konusu işletme Japonya dışındaki tüm Asya’da ev aletleri üretimi, satış ve pazarlaması üzerine çalışıyor.
Arçelik Hitachi Home Appliances Hisse Devir Açıklaması
Kaynak: KAP

Hisse devir tescilinin 1 Temmuz 2021 tarihinde tamamlandığı belirtilirken, edinilen payların nominal tutarı 6 bin Euro olarak açıklandı. Hisse başına beher alış fiyatı 57,17 dolar, edinilen payların finansal duran varlığın sermayesine oranı %60 oldu.

Yapılan işlemin ise Asya Pasifik bölgesinde büyüme hedeflerine katkı sağlamasının beklendiği dile getirildi. Pandemiye rağmen yatırımlarına devam eden Arçelik, 2021 yılında Türkiye piyasasındaki cirosunu %25 artırdı.

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, 2020 yılında 40,8 milyar TL ciro elde ettiklerini açıkladı. 2021’in de iyi geçtiğini ve üçüncü, dördüncü çeyrekte baz etkisinin daha net hissedileceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin borsadaki durumuna bakıldığında, Perşembe gününü %0,78 düşüşle tamamlandığını görüyoruz. Son işlem fiyatı 32,98 olan ARCLK hisseleri, haftalık bazda %1,85, aylık %6,11 ve yıllık %77,69 oranında prim yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın