Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik Hisselerinde Yeni Hedef! Potansiyel Ne Kadar?

Borsada ARCLK koduyla işlem gören Arçelik’in bilançosunu açıklamasının ardından hedef fiyat değişti. TEB Yatırım raporunda hangi noktalara dikkat çekiyor. İşte detaylar;
Arçelik Hisselerinde Yeni Hedef! Potansiyel Ne Kadar?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da peş peşe rekor serisi devam ederken bilançolarını açıklayan şirketler için değerlendirmeler ve hedef fiyat güncellemeleri paylaşılmaya devam ediliyor. TEB Yatırım, 21 Mayıs’ta Arçelik için analizini açıkladı.

Arçelik’in Whirlpool EMEA operasyonları ile birleşmesini tamamladığına dikkat çeken TEB Yatırım, şirketin yurt içi pazardaki faaliyetlerinin 2024’ün ilk çeyreğinde zirveye ulaştığını belirtti.  Ancak yılın geri kalanında azalan talep ile yüksek baz etkisi sebebiyle hızlı bir şekilde yavaşlayabileceği paylaşıldı.

Yine Avrupa pazarındaki zayıflığın ve yüksek rekabet ortamının devam ettiği aktarılan raporda, toparlanmanın yılın ikinci yarısından itibaren görünür olabileceği vurgulandı.

Arçelik’in yüksek yatırım harcaması ihtiyacı ve Whirlpool operasyonlarının düşük karlılığı sebebiyle 2024-2025 yıllarında net kar büyümesinin enflasyonun altında kalabileceği bildirildi.

TEB Yatırım, Arçelik hisseleri için hedef fiyatını 192,32 TL’den 209,62 TL’ye çıkardı ve tavsiyesini “tut” olarak korudu. Hissenin tahminlere göre 15,9x F/K çarpanları ile işlem gördüğü kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

ARCLK 21 Mayıs’ta kapanışını yüzde 0,5 artışla 191,1 TL’den gerçekleştirdi. Son kapanışa göre TEB Yatırım’ın hedef fiyatı yüzde 9,5 potansiyele işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.