Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik Hisseleri S&P’nin Olumlu Revizyonuna Rağmen Düşüşte

S&P tarafından yapılan son olumlu değerlendirmeye rağmen Arçelik hisseleri ekside hareket ediyor.
Arçelik Hisseleri S&P’nin Olumlu Revizyonuna Rağmen Düşüşte
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arçelik A.Ş. dün 23:00’ten sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kredi derecelendirmesi bildiriminde bulundu.

Buna göre uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s, şirket için uzun vadeli kredi notunu, BB’den BB+’ye yükseltirken negatif olan görünümünü de durağan olarak revize etti.

Yukarı yönlü revizyona rağmen ARCLK kodlu hisseler 23 Mart işlemlerinde ekside hareket etti. 22 Mart’ı 31,58 lirada tamamlayan Arçelik hisse senetleri, bugünkü işlemlere 31,50 lirada yatay başladı.

Sonrasında yönünü aşağı çevirerek gün içinde 28,44 liraya kadar geriledi.
Arçelik Hisse 23 Mart Ekside Hareket
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Böylelikle 37,20 liraya işaret eden 11 Mart 2021’deki tüm zamanların en yükseğinden uzaklaştı. 21 Aralık 2020’deki 28,62 TL seviyesinden bu yana en düşüğünü kaydetmiş oldu.

Düşüşün sürmesi durumunda ilk destek seviyesi 28,14 liraya kadar gerilerken ikinci destek 26,76 TL’de bulunuyor. Hisselerin yönünü yukarı çevirmesi durumunda ise 31,20 liraya işaret eden ilk direnç ve 32,88 liradaki ikinci direnç seviyeleri izlenecek.

GCM Yatırım Banner

Bu arada Arçelik, kredi derecelendirmesine ilişkin önceki bildirimini 30 Mart 2020’de yapmıştı. O dönemde S&P, Arçelik A.Ş.’nin kredi notunu COVID-19 etkisi nedeniyle BB’ye indirmiş ve görünümünü negatif olarak teyit etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.