Paylaşım

PUİS Bu Geceden İtibaren Benzine “Büyük İndirim” Müjdesini Verdi


 

PUİS'in resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, bu geceden itibaren benzin fiyatlarında indirime gidileceği söylendi. İşte detaylar...

Ülkemizde görülmemiş zamlara maruz kalan akaryakıt, insanların 80 kuruş indirimli kaçak benzin satmasına kadar uzamıştı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, benzin zammından yorulan vatandaşa müjde niteliğinde “indirim” yapılacağını duyurdu.

En baştan söyleyelim son gelen zamla tarihinde ilk defa 5 TL’yi geçen motorin için bir değişiklik olmadığını söylendi.

Gelecek indirimle beraber benzinin litre bazlı fiyatından 13 ile 15 kuruş arası düşülecek.

2017 Aralık Benzin İndirimi

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Bu geceden itibaren geçerli olacak zamlardan sonra tahmini benzin litre fiyatını sizlere aşağıda vereceğiz.

2017 Aralık Ayı Benzine 15 kuruş İndirimi

İstanbul’da ortalama olarak benzinin litre fiyatı 5,63 TL’dir. Ön görülen indirim geldiği zaman fiyat 5,49 TL‘ye düşmüş olacak. Ankara’da 5,69 TL‘ye satılan benzin, indirim ardından 5,55 TL‘ye düşüş gösterebilir. İzmir için 5,68 TL olan benzin fiyatı da 5,54 TL‘ye gerileyebilir.

Sadece bir nebze iyileştirme olarak görülebilecek bu indirim, aslına büyük farklar oluşturmadı. Vatandaşın isteği; LPG’ye de gelen son zamdan sonra akaryakıt fiyatlarının normal bir düzeye çekilerek, petrol varil fiyatlarına göre belirlenmesini istiyorlar. Çünkü dünyada varil fiyatları gerilese bile bizim ülkemizde bu fark pek yansıtılmıyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın