Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurumdan Türk Otomotiv Şirketleri için Yeni Hedef Fiyat!

QNB Finansinvest, Türkiye merkezli otomotiv şirketleri için yeni tahminlerini paylaştı. Aracı kurum bu hisse senetlerini önerdi.
Aracı Kurumdan Türk Otomotiv Şirketleri için Yeni Hedef Fiyat!
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören Türk şirketlerinin hisseleri yatırımcılar tarafından yakından takip edilirken, aracı kurumdan yeni bir rapor paylaşıldı. QNB Finansinvest, Türk otomotiv şirketleri için yeni tahminlerini paylaştı. Şirket ilgili hisse senetlerine ilişkin hedef fiyatlarını revize etti.

Aracı kurumun işaret ettiği hisse senetleri olarak FROTO, TOASO ve DOAS öne çıktı. “Türk Otomotiv Sektörü” başlıklı raporda, revize edilmiş değerleme modellerinde FROTO’nun otomotiv oyuncuları arasında en iyi seçim olarak öne çıktığı belirtildi. Bu hisse senedini TOASO ve DOAS’ın takip ettiği kaydedildi.

QNB Finansinvest üç hisse senedi için tavsiyelerini paylaştı. Raporda FROTO için tavsiye 1225 TL hedef fiyat ile “endeks üstü getiri” olarak verildi. Aracı kurum TOASO için tavsiyesini 317 TL hedef fiyat ile “endeks üstü getiri” olarak paylaştı. DOAS için tavsiye ise 323 TL hedef fiyat ile “nötr” olarak yeniden başlatıldı.

FROTO hissesi güne yatay aralıkta başladı ve 754 TL seviyesinde bulunuyor. Hisse senedi en yüksek seviyesine Ağustos ayında 953 TL ile ulaşmıştı. TOASO ise günlük bazda yüzde 1’e yakın artışla 219 TL seviyesinde bulunuyor.

DOAS ise günlük bazda yüzde 0,5 artış kaydetti ve 252 TL’ye yükseldi. Hisse senedi Ağustos 2023’te 318 TL ile rekor seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın