Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Elf Gözlerini Aksa Enerji’ye Çevirdi

Global Menkul Değerler A.Ş., AKSEN'i araştırma kapsamına aldığını duyururken, hedef fiyat açıklması yaptı. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Elf Gözlerini Aksa Enerji’ye Çevirdi
HABER GİRİŞ

Global Menkul Değerler A.Ş. Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN) ile ilgili raporunu yayımladı. Aracı kurum, “Elf gözlerimiz Aksa Enerji Dedi” başlığı ile raporunu paylaştı.

Söz konusu raporda uluslararası operasyonlarını ivmelendiren şirketin, enerji ihtiyacı yüksek ülkelerde garantili al ya da öde elektrik satış anlaşmaları ile yeni projeler imzalamaya devam ettiği not edildi.

AKSEN’in yapılacak yeni yatırımlar sonrasında güçlenecek olan operasyonel karlılığı ve elektrik fiyatlarında oluşabilecek dalgalanmalara karşı sabit getiriler ile korunma sağlayan üretim ağıyla sektördeki yıldız konumunu hız kesmeden sürdüreceği bildirildi.

Aksa Enerji’nin global konumunun güçlendirdiği ve yurt dışında büyümeye devam edeceği not edildi.

Söz konusu raporda “2024’ten 2025’e sesleniyoruz: her düşüş bir alım fırsatı” notuyla şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“2024 yılının yarısını geride bırakırken, 2025’te belirgin iyileşme sürecine girilecek olması nedeniyle orta vadede yukarı yönlü potansiyeli baskılayabilecek finansal sonuçların uzun vade için alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini düşünüyoruz.”

Elektrik fiyatlarında yukarı yönlü trendin, projelerde yatırım maliyetlerinin beklentinin altında gerçekleşmesi riskler olarak kaydedildi.

Uluslararası operasyonlarını ivmelendiren şirketin, enerji ihtiyacı yüksek ülkelerde garantili al ya da öde elektrik satış anlaşmaları ile yeni projeler imzalamaya devam ettiği aktarıldı.

Yapılan değerlendirmeler kapsamında AKSEN’i araştırma kapsamına eklediklerini bildirdi. Hisse başına 69,30 TL hedef fiyat ve AL tavsiyesi geldi. Hesaplamalar sonucunda hedef değerin yüzde 55 getiri potansiyeline işaret ettiği not edildi.

AKSEN hisseleri haftanın ikinci gününe yükseliş seyrinde başladı. Günlük bazda yüzde 3,67’lik yükselişle 46,4 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın