Yatırım yapmaya başla!

Her Türlü Aracın “Relay Box” Yöntemi ile 1 Dakikada Çalınabildiğinin Kanıtı!Arabalarınıza güven konusunu bu videodan sonra bir kez daha sorgulayabilirsiniz. Videodaki hırsızlık ve yöntemini Amerikan yapımı bir diziden çok net hatırlıyorum. Ancak bu hırsızlık İngiltere‘de yaşandı. Yıllar boyu “en güvenli araba” dendiğinde kalıplaşmış bir şey olan Mercedes’i söyleriz. Deriz ancak oda bir yere kadar. Çünkü çalınan araç bir C Serisi Mercedes. Güvenlik adına sayabileceğimiz bir çok ekipman var. En başta immobilizer, alarm ve araç takip cihazlarını örnek verebiliriz. İngiltere’de yaşanan bu hırsızlık olayında bahsettiğimiz özelliklerin bir işe yaramadığını açıkça görüyoruz.

Hırsızların Relay Box dediğimiz sinyal toplayıcı bir aletle insanların evlerine giderek araç anahtarının yaydığı sinyalleri topluyorlar. Bazende gözüne kestirdikleri kurbanlarını üşenmeden takip ederek otomobili açmasını bekliyorlar. Belli mesafeden alabildiği sinyalleri makine hafızasında topluyor ve vakti geldiğinde operasyona başlıyorlar. Peki insanoğlu nasıl bir önlem alması gerekiyor? Bence hayal güçlerinin devreye girmesi şart oldu! Mesela ben şöyle bir güvenlik önlemi hayal ettim.

Her yerde olmasa da en azından evimize çektiğimiz araçların alt kısmına yapılacak bir mekanizmayla bulunduğu yere sabitlemek gibi. Zemine hazırlanan bir düzenekle, aracın alt kısmından çıkan mekanizma birleşerek kilit görevinde bulunacak. Fazla mı ileri gittim acaba diye düşünürken bence oldukça sağlıklı olabileceğine kanaat getirdim. Basit mekanizmalar, çağımız teknolojisi karşısında durabilecek pratik çözümlerdir…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum