Yatırım yapmaya başla!

AppStore’a Paralı Uygulamalar için Deneme İmkanı Geliyor!

Apple’ın uygulama mağazası AppStore’da milyonlarca kullanıcıyı memnun edecek bir gelişme yaşandı. İşte detaylar…
AppStore’a Paralı Uygulamalar için Deneme İmkanı Geliyor!

Binlerce uygulamaya ev sahipliği yapan AppStore, hem uygulama geliştiricileri için hem de kullanıcılar için büyük öneme sahip olmakta. Geliştiriciler burada sunduğu uygulamalar üzerinden önemli kazançlar elde ederken milyonlarca kullanıcı da ücretli ve ücretsiz ürünleri cihazlarına indirmekte.

Bilindiği üzere teknoloji devi Apple, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde uygulamalarına zam yapma kararı almıştı. Hal böyleyken geliştiricilerin, son kullanıcıya ulaşımında çeşitli zorluklar yaşanıyordu. Öyle ki pek çok uygulama üreticisi Apple’dan mağazadaki uygulamaların, kullanıcılar tarafından denenmesine olanak sağlanmasını talep ediyordu.

AppStore’da Uygulamalar için Deneme Özelliği

Uygulama geliştiricileri tarafından gelen yoğun talebe kayıtsız kalmayan Apple, hem geliştiricileri hem de kullanıcıları sevindirecek bir karara imza attı. Bilindiği üzere paralı uygulamalara sahip olmak isteyen kullanıcılar, bu uygulamaları deneme imkanına sahip değildi.

Ürünleri satın almak isteyen kullanıcılar, uygulama yorumlarına ve verilen puanlara güvenmek durumunda kalıyordu. Tabi istedikleri takdirde uygulamadan memnun kalmazlar ise geri ödeme alma imkanları da mevcuttu. Yeni gelişmeyle kullanıcılar bu uygulamaları satın aldıktan sonra 14 gün deneyebilecekler.

AppStore’da Kullanıcılar için Büyük Kolaylık

WWDC 2018 konferansında Apple tarafından alınan bu karar, hem uygulama geliştiricilerini hem de son kullanıcıyı memnun edecek. Herhangi bir uygulamayı satın alan kişilerin yanlış seçim yapma şansı en aza indirilmiş olacak.

Ayrıca deneme sürümü sunan uygulama geliştiricileri, sürenin dolmasıyla beraber hangi hizmetlerin kullanılamayacağını, kullanıcılara açıklaması gerekiyor. Pek çok çevrimiçi platform tarafından uzun zamandır kullanılan deneme sürümü uygulaması AppStore’da da hayata geçmiş durumda. Son gelişmenin AppStore’da yankıları nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum