Yatırım yapmaya başla!

Apple Kullanıcıya Göre Yönünü Otomatik Ayarlayacak Kulaklık Geliştirebilir!

Teknoloji devi Apple, kullanıcının takma şekline göre yönünü otomatik belirleyecek bir kulaklığın patentini aldı.
Apple Kullanıcıya Göre Yönünü Otomatik Ayarlayacak Kulaklık Geliştirebilir!

ABD’li teknoloji devi Apple, üretmiş olduğu pek çok ürün ile dünyada bir ilke imza atıyor. Şirket bugüne kadar üretmiş olduğu kulaklıklarla da kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Her ne kadar satışa sunulan ürünler fiyatı ile el yaksa da dünya genelinde çoğu kişi tarafından büyük ilgi görüyor.

Şirketin son olarak aldığı patentte ise kulaklık teknolojisinde bir ilk olacak yeni bir özellik ortaya çıktı. Bilindiği üzere bugüne kadar kullandığımız tüm kulaklıklarda sağ ve sol yön mevcut olmakta. Kullanıcılar bu sayede dinledikleri müziği ya da oynadıkları oyunu balans ayarlı olarak işitmekte. Ancak Apple bunu da bir otomasyona bağlamayı planlıyor.

Apple Yönünü Kendisi Ayarlayacak Kulaklık Geliştirecek

Apple Yönünü Kendisi Ayarlayacak Kulaklık Geliştirecek

Teknoloji devinin son olarak aldığı patent kulaklık dünyasında bir ilk olarak karşımıza çıkacağa benziyor. Alınan patentteki bilgiler ışığında, geliştirilecek olan kulaklıkta, kullanıcı cihazı nasıl taktıysa yönünü otomatik olarak ayarlayacak. Daha önce de bu konuyla ilgili çeşitli söylentiler mevcuttu ama somut bir gelişme yaşanmamıştı.

Patentte yer alan bilgilere göre hem sağ hem de sol tarafta beşer mikrofona yer verilmiş. Bu mikrofonlar aralarında farklı frekanslarda sesler çıkararak, gerekli optimizasyon sağlanmış oluyor. Söz konusu mikrofonlar yön tespit edildikten sonra da kullanılabilir durumda oluyor. Geliştirilecek olan kulaklığın HomePod ile benzer prensipte çalışacağı belirtiliyor.

Kulaklık üzerindeki mikrofonlar ile kullanıcının sesini ve dışarıdaki sesleri algılayacak. Toplanan ses verileri anlık olarak işlenecek ve karşı tarafa ses temiz olarak gönderilecek. Apple’ın patentini aldığı bu ürün sonrası kesin olarak böyle bir kulaklık geliştirilir mi bilmiyoruz. Ancak bu proje hayata geçtiği takdirde bir ilke imza atılacaktır. Tabi böylesine ilginç özelliğe sahip kulaklığın fiyatının da fazlasıyla yüksek olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum