Yatırım yapmaya başla!

Apple Yeni Teksas Kampüsüne 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacağını Açıkladı

ABD’li teknoloji devi Apple, bugünkü duyurusunda şirketin Austin, Teksas’ta inşa edilecek yeni bir kampüse 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. Detaylar şöyle;
Apple Yeni Teksas Kampüsüne 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacağını Açıkladı

ABD’i teknoloji devi Apple, bugünkü duyurusunda şirketin Austin, Teksas’ta inşa edilecek yeni bir kampüse 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. 538 bin metrekare büyüklüğündeki kampüsün North Austin’de yer alacağı ve toplamda 15 bin çalışan kapasiteli olacak tesisin ilk etapta 5000 kişiye istihdam sağlayacağı kaydedildi.

Apple’ın mevcut Austin tesislerine bir milden daha az mesafede olacak kampüsün, mühendislik, araştırma – geliştirme, operasyon, finans, satış ve müşteri desteği alanlarında bir dizi işe ev sahipliği yapacağı söylendi. Ayrıca Apple genişlemenin şirkete Austin’deki en büyük özel işveren vasfını kazandıracağını bildirdi.

Tim Cook basın açıklamasında; Apple’ın ABD’deki şehirlere yeni yatırımlar, işler, fırsatlar getirmekten ve Austin halkı ve şehri ile çeyrek yüzyıllık ortaklıklarını derinleştirmekten gurur duyduğunu belirtti.

Tim Cook Açıklama Apple Milyar Dolarlık Yatırımı Teksas Valisi Greg Abbott da konuyla ilgili açıklamasında Apple’ın Teksas’ta genişleme kararının Teksas’ın sunduğu benzersiz ekonomik ortam ve yüksek kaliteli işgücünün bir kanıtı olduğunu dile getirdi. Ayriyeten Apple bugün önümüzdeki 3 yıl içinde yeni siteler açma ve Seattle, San Diego ve Culver’e 1000’den fazla çalışan ekleme taahhütlerinde bulundu

Bununla birlikte teknoloji şirketi, Pittsburgh, New York, Boulder, Boston, Portland, Oregon’daki mevcut operasyonlarını genişleteceğini de aktardı.

Apple Teksas'taki Yeni kampüsünü Milyar Dolarlık Yatırımı Bugün birçok yeniliğin haberini veren ve adeta duyuru yapmaya doymayan şirket, tüm bunların yanı sıra 2018’de ABD işgücüne 6 bin iş eklediğini ve 2023 yılına kadar ülke çapında 20 bin iş yaratma yolunda ilerlediğini açıkladı.

Önümüzdeki 5 yıl içinde ABD veri merkezlerine 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlayan Apple, yeni veri merkezinin Waukee, Iowa’da bulunacağını da duyurdu. Kuzey Karolina, Arizona ve Nevada’daki veri merkezlerini genişleteceği bilgisini de paylaştı.

İlgili haberde Donald Trump’ın Apple’a pek çok kez ürünlerini ABD dışında üretmesi için çağrıda bulunduğu hatırlatıldı. Hatta Eylül ayında Apple’ı; “Bunun sıfır vergili hatta vergi teşvikli kolay bir çözümü var. Ürünlerinizi Çin yerine ABD’de üretin. Fabrikalarınızı inşa etmeye şimdi başlayın” ifadeleriyle daha fazla tarifeyle karşılaşmaması için uyarmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum