Yatırım yapmaya başla!

Apple Yeni Teknolojileri İlk Kez Getirmek Yerine En İyisi Olmayı Tercih Ediyor

Apple CEO’su Tim Cook’un son açıklamaları şirketin yol haritası hakkında önemli işaretler veriyor.
Apple Yeni Teknolojileri İlk Kez Getirmek Yerine En İyisi Olmayı Tercih Ediyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple çok sayıda ürün ve servis ile dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlıyor. Başta akıllı telefonlar olmak üzere kişisel bilgisayar ve tablet ürünleri ile adından söz ettiren şirket gelecek yıllara dair stratejisini nasıl belirlediğine dair açıklamalarda bulundu. Teknoloji devinin CEO’su Tim Cook, geçmiş yıllardan bu yana elde ettikleri başarının sırrına dair paylaşımlarda bulundu.

Apple’ın patronuna göre şirketin başarısının sırrı en iyi olmakta saklı. Bilindiği üzere teknoloji devi geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 11 serisini tanıttı. Tanıtılan telefonlar arasında uygun fiyatı ile dikkat çeken iPhone 11 modeli ise kullanıcılardan büyük ilgi görüyor.

Son raporlar telefonun özellikle Çin pazarında beklenenden daha iyi satış rakamlarına ulaştığını gösteriyor. Şirketin iPhone 11 ile ülkedeki yerel üreticilere kafa tuttuğu konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz yıllarda düşüş trendinde olan iPhone modelleri bu yıl tanıtılan modeller ile yeniden yükselişe geçmiş görünüyor.

Tim Cook Başarılı Olma Sebeplerini Açıkladı

Tim Cook Başarılı Olma Sebeplerini Açıkladı

Akıllı telefon piyasasında başlıca şirketler arasında Samsung, Huawei ve Apple gibi üreticileri gösterebiliriz. Genel itibariyle son yıllarda tanıtılan modellere bakıldığında Android telefon üreticilerinin özelliklerini Apple’a göre daha önce getirdiğine tanık oluyoruz. Örneğin bugün yeni nesil amiral gemilerinde 5G destekli modellere tanık oluyoruz. Apple ise henüz bu özelliğe kendi akıllı telefonlarında yer vermiş değil. Yine USB-C ve hızlı şarj gibi özelliklerde diğer markaların Apple’dan önde olduğu görülüyor.

Apple CEO’su Tim Cook’un son açıklamaları şirketin neden böyle bir yol izlediğini açıklar nitelikte. Cook’a göre ilk olmak yerine en iyi olmak daha önemli. Kendisine bu konuyla ilgili sorulan soruya Tim Cook, “Apple neden her zaman ilk olmak zorunda değil? Cevabı oldukça basit. İlk olmak istemiyoruz, en iyisi olmak istiyoruz. “Pek çok insan inovasyonu değişim ile karıştırıyor. Çoğu insan inovasyonun değişim olduğunu düşünür ancak inovasyon sadece bir şeyleri değiştirmekten ibaret değildir. İnovasyon aynı zamanda işleri daha iyi bir hale getirmektir.” cevabını verdi.

Samsung ve Huawei gibi şirketlere göndermede bulunan Apple CEO’su, “Birinci olmak için bir hedef koymadık. Her zaman en iyi olmayı hedefledik. Sadece en iyi ürünleri üretmek istiyoruz. Kuzey Yıldızı bize cezbedici özellikleri ile rehber oldu ve bana yardım etti.” değerlendirmesinde bulundu.

Salesforce Ortaklığı Apple’a Yaradı

Salesforce Ortaklığı Apple’a Yaradı

ABD’li teknoloji devi pek çok şirket ile iş birliği ve ortaklıklar yürütüyor. Bu anlamda en başarılı olduğu ortaklardan birisi ise Salesforce ile yapılanı oldu. 2018 yılında başlayan ortaklığın iPhone satışlarına olumlu yansıdığı yetkili ağızlar tarafından dile getiriliyor. Şirketin CEO’su Marc Benioff’un 80’li yıllarda Apple’da stajyer olarak çalıştığı biliniyor.

Benioff ortaklık ile yaptığı değerlendirmesinde Apple’dan övgü ile söz ederek, “Artık bir bilgisayarım bile yok. Ona ihtiyacım yok. Nerede olursam olayım, iPhone ofisimin bir parçası haline geldi.” diye konuştu.

Açıklamalar gösteriyor ki Apple yeni teknolojiler konusunda ilk olmaktan ziyade takip eden tarafta olmayı ancak en iyi deneyimi sunmayı yol haritası olarak belirlemiş. Gelen sızıntılar özellikle 2020 yılının iPhone modellerinde büyük değişikliklere sahne olacağı yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum