Yatırım yapmaya başla!

Klavyeden Yana Başı Ağrıyan Apple Yeni MacBook Modellerinde Bu Sorunu Kökten Çözmek İstiyor

Apple, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü MacBook ürünlerinin klavyesinden yana epey tepki aldı. Şirket yeni modellerinde klavye mekanizmasını tamamen değiştiriyor.
Klavyeden Yana Başı Ağrıyan Apple Yeni MacBook Modellerinde Bu Sorunu Kökten Çözmek İstiyor

Teknoloji devi Apple kişisel bilgisayarları ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Minimalist tasarımı ve macOS işletim sistemi ile diğer bilgisayarlardan ayrılan MacBook ürünleri, yüksek fiyatıyla da dikkat çekiyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda piyasada yer alan MacBook ürünleri klavye sorunları ile gündemi epey meşgul etti.

2015 ve 2017 yılları arasında satışa sunulan MacBook ürünlerinin büyük bölümünde klavye ve batarya sorunları yaşandığı biliniyor. Şirket geçtiğimiz aylarda kullanıcıların mağduriyetini gidermek adına ücretsiz onarım programları başlatmıştı. Gelen haberler Apple’ın MacBook klavyelerini baştan yarattığı yönünde. Şirket kelebek tipi klavye tipini bırakıyor ve benzer sorunlar ile gündeme gelmek istemiyor.

MacBook Klavyeleri Kökten Değişiyor

MacBook Klavyeleri Kökten Değişiyor

Apple’a yönelik analizler ve sızıntılar ile tanınan isim Ming-Chi Kuo, şirketin yeni MacBook modellerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kuo, Apple’ın kullandığı mevcut klavye sistemine devam edeceğini ve yeni MacBook ürünlerinde özel bir anahtarlama sistemi oluşturacağını söyledi. Bu sayede kelebek tipi klavyelere göre hissiyatın ve tuş deneyiminin artması bekleniyor.

Kuo’ya göre klavyenin malzemesinde de önemli değişiklikler yolda. Apple, yeni klavyeler için cam elyaf malzemeden yararlanabilir. Üstelik bunun daha önceki sorun yaratan klavyelere göre çok daha ucuz maliyete sahip olduğu belirtiliyor.

Yeni klavyelerin az da olsa daha kalın olacağı ancak kullanıcıların bunu fark etmesinin çok zor olacağı söyleniyor. Şirket dört nesildir klavyelerindeki sorunlar ile gündeme geldi ve önümüzdeki süreçte benzer konular ile anılmak istemiyor.

Yeni Klavye için 2020’yi Beklemek Gerekecek

Yeni Klavye için 2020’yi Beklemek Gerekecek

MacBook’ların yeni mekanizmaya sahip klavyelerinin piyasada yerini alması için bir süre daha beklemek gerekiyor. Şirketin 16 Eylül tarihinde 16 inç MacBook Pro ürününü tanıtması bekleniyor. Yeni klavyelerin bu ürüne yetişmesi çok zor. Ancak bir sonraki MacBook Air’de Apple’ın yeni geliştirdiği klavyeleri görebiliriz. Bu dembenek oluyor ki kullanıcıların 2020 yılını beklemesi gerekecek.

Apple’ın eski ürünleri dayanıklılık ve uzun ömürlü olması ile hatırlanır. Ancak yakın geçmişte sunulan MacBook ürünleri için bunu söylemek biraz zor. Özellikle batarya, ısınma ve klavye sorunları ile gündeme gelen şirket, çözümü ücretsiz değişim ve onarım programları başlatmakta bulmuştu.

Gelen haberlerin şirkete yakın bir analiz olduğunu da unutmamak gerekiyor. Apple bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Bunun için yeni MacBook ürünlerinin tanıtımını beklemek gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum