Yatırım yapmaya başla!

Apple Yeni iPhone Modellerinde Anten Değişikliği ile 5G Deneyimi Sunmayı Planlıyor

5G için en az bir yıl daha bekleyecek olan Apple, yeni iPhone modellerinde anten değişikliği yapmaya hazırlanıyor. Yeni antenler ile 5G hızına ulaşılması amaçlanıyor.
Apple Yeni iPhone Modellerinde Anten Değişikliği ile 5G Deneyimi Sunmayı Planlıyor

Bilindiği üzere bu yıldan itibaren piyasaya sunulacak olan amiral gemisi modellerin büyük bölümünde 5G teknolojisine yer verilmesi bekleniyor. Başta Samsung ve Huawei olmak üzere pek çok teknoloji devinin 5G için büyük yatırımlar yaptığı biliniyor. Ancak Apple’ın bu anlamda rakiplerinden daha geride geliyor. Şirketin 5G teknolojisine 2020 yılından önce iPhone’larda yer vermesi beklenmiyor.

Ancak gelen son haberlere göre Apple, yeni iPhone modellerinde yapacağı değişiklikler ile çok daha yüksek internet hızı elde etmenin peşinde. Analist Ming-Chi Kuo’nun yaptığı araştırmalara göre bu yılın sonuna doğru çıkacak iPhone modellerinde anten değişikliği yapılacak. Değişen antenler ile iPhone’ların 5G seviyesinde internet hızın sunması bekleniyor.

iPhone Antenleri Değişiyor

iPhone Antenleri Değişiyor

Rakiplerine nazaran mobil veri hızına daha farklı yaklaşan Apple, çözümü iPhone’ların antenlerini değiştirmekte bulmuş olabilir. Kuo, mevcut iPhone modellerinde bulunan anten teknolojisinin yeterince verimli çalışmadığını belirtiyor. Buna sebep olarak ise uygulanan kısıtlamalar ve üretimle ilgili sorunlar gösteriliyor. Apple uzmanı yeni iPhone’larda mevcut LCP antenlerin modifiye edileceğini söylüyor ve MPI adında yeni bir teknolojiye geçileceğini belirtiyor.

Ming-Chi Kuo, yapılacak anten değişikliği ile yeni iPhone’ların 5G teknolojisinden daha verimli çalışabileceğini ve yüksek hızlar elde edilebileceğini ifade ediyor. Ancak önümüzdeki yıllarda Apple’ın 5G’ye geçmesi ile beraber antenlerinde yeniden LCP teknolojisine yer vermesi bekleniyor. Diğer taraftan bu yıl çıkacak yeni iPad ürünlerinde de LCP yapımı modemlere yer verilmesi Apple’ın planları dahilinde.

Apple 5G’nin Yaygınlaşmasını Bekliyor

Apple 5G’nin Yaygınlaşmasını Bekliyor

Samsung ve Huawei 5G telefonları piyasaya sunma aşamasın geldi ancak Apple işi ağırdan alıyor. Buna sebep ise 5G altyapısının henüz yeterince yaygınlaşmaması gösteriliyor. Ayrıca şirketin geçtiğimiz dönemde Qualcomm ile yaşadığı sorunlar ve devamında Intel ile yol ayrımına gelmesi, bu durumun oluşmasına zemin hazırladı. Ancak Qualcomm ile buzların eridi ve şirketin 2020’den sonraki iPhone modellerinde 5G tedarikçisi olması bekleniyor.

Akıllı telefonların verimli şekilde çalışması için anten teknolojisinin çok iyi tasarlanmış olması gerekiyor. Yani sadece şebekenin ya da altyapının yüksek kalite olması yeterli değil. Apple’ın yapacağı anten değişikliği ile yeni iPhone’ların mobil veri hızının çok daha yüksek seviyelere çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum