Yatırım yapmaya başla!

Apple Yeni iPhone Modelleri için Kullanıcıları Sevindirecek Bir İndirim Yapabilir

Apple tahmincilerinden Ming-Chi Kuo, yeni iPhone modelleri için strateji değiştirileceğini ve fiyatlarda indirim yapılacağını söyledi. İşte detaylar;
Apple Yeni iPhone Modelleri için Kullanıcıları Sevindirecek Bir İndirim Yapabilir

Apple’ın fiyat konusunda tartışmalı bir şirket olmaya başladığı hepimizin malumu. Ülkemizde zaten yüksek olan iPhone fiyatları, kur farkıyla birlikte 1000’er lira daha zamanlanmış durumda. Öyle ki iPhone X başlangıç fiyatı 7499 liradan 8599 liraya kadar çıkıyor. Bugün tanıtılması beklenen yeni iPhone modellerinin ise 10 bin lira ile 15 bin lira aralığında satışa çıkması konuşuluyor.

Şimdi ise Apple tahminleri konusunda en güvenilir isimler yeni bir fiyatlandırmaya gidileceğini söylemeye başladılar.

Ming-Chi Kuo Apple Fiyat Tahmini

TF International Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple tahminleri konusunda her zaman doğru tahminleri ile tanınıyor. MacRumors tarafından hazırlanan ve Haziran ayında yayınladığı raporuna göre; iPhone X’in halefi 1000 dolar yerine 800 ila 900 dolar arasından satışa sunulacak.

Kuo’ya göre; iPhone Xs Max olarak adlandırılması beklenen daha büyük versiyonun ise 900 ila 1000 dolardan başlayacak.

iPhone Xs Max 900 - 1000 Dolar Olacak

Ucuz versiyon olarak tanıtılması beklenen 6,1 inç LCD ekranlı yeni modelin ise 600 ila 700 dolar aralığından satışa çıkacağını tahmin ediyor. Kuo, 1000 dolar fiyatlı jumbo iPhone modelinin, şirket karlarını katbekat artıracağını söylerken, ucuz iki modelin ise tüm birim satışlarını artırmasını bekliyor.

iPhone X’un 800 dolara kadar inmesi beklenirken, Apple’ın fiyatlandırma konusunda yeni politikalar izleyeceği tahminleri güçleniyor.

iPhone X Fiyatı Düşecek

Şirketin yeni stratejisinin ise düzleşmeye başlayan satış eğrisinin yeniden yukarı yönde hareket ettirilmesi olduğu belirtiliyor. Zaten ülkemizdeki birçok Apple kullanıcısının yüksek fiyatlardan şikayetçi olduğu ve kur farkı nedeniyle başka cihazlara yönelmeye başladığı biliniyor. Apple’dan gelecek böyle bir hamlenin ise satışları bir hayli artıracaktır.

Apple iPhone X fiyatını 1000 dolar ve üstü yaparak büyük bir kumar oynamıştı ve kötü sonuçlar doğuracağı söylenmişti.

Apple Geçen Sene Kumar Oynadı

Buna karşın şirketin karlarında ve satışlarında yine artış görülmüştü. Diğer yıllara göre daha az artan satışlar ise şirketin yeni stratejisi olarak karşımıza çıkabilir. Bu durumda fiyatlara gelecek bir indirim, satışların artmasını sağlayacaktır. Özellikle ülkemizdeki Apple kullanıcıları için böyle olacağı kesin gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum