Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Yeni Hamlesi Shazam’ı Satın Almak mı Olacak?

Dünya devi Apple’ın Shazam’ı satın alacağı haberleri gündeme damgasını vurdu. İşte neredeyse yarım milyar doları bulacak satın almanın arkasındaki detaylar;
Apple’ın Yeni Hamlesi Shazam’ı Satın Almak mı Olacak?

Forbes’un hazırladığı 2017’nin en büyük şirketleri listesinde 9. sırada yer alan Apple’ın Shazam’ı satın alacağı haberleri gündeme damgasını vurdu.

Gerçi geçtiğimiz haftalarda net karını ve gelirini arttırdığını duyduğumuz Apple gibi devler liginde oynayan bir şirketle ilgili hemen her haber dikkatimizi çekiyor. Fakat Shazam’ı satın alıp almayacağı fazlasıyla merak edildi.

Ülkemizde de epey sevilen ve 2009 yılında piyasaya sürülen Shazam’ın 1 milyardan fazla indirildiğini belirtilerek başlayalım.

Shazam 1 Milyardan Fazla İndirildiEvet, söylenen o ki geçen yılı 50 milyon dolarlık gelirle kapatan uygulama için Apple 450 milyon dolar ödemeye hazır.

Çünkü kendi platformuna ekleyeceği Shazam ile online müzik alanında daha iddialı hale gelmeyi ve muhtemelen devler liginde daha üst sıralara yerleşmeyi planlıyor.

Öte yandan, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da ateş olmayan yerden duman çıkmayacağını düşünerek Apple’ın Shazam’ı satın aldığını pekala varsayabiliriz.

Apple Shazam ile Online Müzik Alanında İlerlemeyi PlanlıyorHatta bazı kaynaklarda yer alan iddialara göre Apple ile Shazam satın alma anlaşmasının altına çoktan imza attı ama resmi açıklama için Pazartesi gününü bekliyorlar.

Ayrıca Apple’ın Shazam’ı Play Store’dan kaldırarak Google’a büyük bir darbe indireceği konuşuluyor.

Apple Shazam'ı Satın Alarak Google'a Darbe Vuracak!Hatırlarsanız; iki rakip firma daha önce Google Apple’a 3 milyar dolar ödüyor gibi bir haberle gündeme gelmiş, Google’ın iOS’ta var olabilmek adına şirkete çuvalla para verdiğini sizlerle paylaşmıştık. Diğer yandan, söylentiler arasında iOS 8’den beri Siri üzerinde çalışabilen Shazam’ın Apple HomePod’da farklı şekillerde çalışacağı yorumları da bulunuyor.

Son olarak; kimileri 450 milyon dolarlık ödemeyi Apple’ın Beats’tan sonraki en büyük satın alımı olarak nitelendirirken, kimileri de anlaşmanın 7 haneli rakamlar karşılığında yapıldığını öne sürüyor. Ama dediğim gibi hepsi birer tahmin! Bakalım, Apple ile Shazam Pazartesi günü bir açıklama yapacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum