Yatırım yapmaya başla!

Apple Yan Sanayi Batarya İçeren iPhone Modellerini Tamir Etmeye Başlıyor

Apple, almış olduğu yeni bir karar ile teknik servis politikalarında değişikliğe gidiyor. Bundan böyle yan sanayi batarya içeren iPhone’lar teknik servis tarafından onarıma alınacak.
Apple Yan Sanayi Batarya İçeren iPhone Modellerini Tamir Etmeye Başlıyor

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticisi Apple’ı, sahip olduğu pek çok politika ile rakiplerinden ayrı bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Satış anlamında olduğu gibi cihazların teknik servis hizmetlerinde de Apple’ın daha hassas bir politikaya sahip olduğu bilinmekte. Şirket geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki kullanıcılarını sevindirecek bir haber vermiş ve teknik servis ücretlerinde indirime gideceğini açıklamıştı.

Şirket rakiplerinde olduğu gibi kendi teknik servis aşamasında da içi açılmış ürünleri garanti kapsamından çıkarıyor. Ancak Apple’ın bu alandaki politikasını esnetme kararı aldı. Teknoloji devi bugüne kadar kendisine gelen garanti dışı ürünleri hiçbir şekilde tamir etmiyordu. Pek çok kullanıcı ürünlerini ücreti dahilinde tamir ettirmek istese bile Apple’dan olumsuz yanıt alıyordu. Ancak bu durum değişiyor.

Teknik Servis Politikası Esniyor

Teknik Servis Politikası Esniyor

Bugüne kadar Apple’ın yetkili servislerinden herhangi bir teknik destek hizmeti almak için iPhone’un içerisinde bulunan tüm parçaların orjinal olması gerekiyor. Ancak gelen bilgiye göre içerisinde yan sanayi batarya içeren iPhone ürünleri artık Apple tarafından teknik servise kabul edilecek. Ancak Apple burada da söz konusu hizmeti bir şarta bağlamış.

Gelecek olan iPhone modellerine herhangi bir batarya sorunu olmaması gerekiyor. Ancak kullanıcılar cihazlarının onarıma kabul edilmesi için söz konusu yan sanayi bataryanın orjinali ile değiştirilmesini kabul etmeleri gerekiyor. Tabi bu durum teknik servis ücretinin bariz şekilde artmasına neden olacaktır.

Kolaylık Sadece Batarya için Değil

Kolaylık Sadece Batarya için Değil

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre söz konusu esneklik sadece yan sanayi bataryalar için sağlanmıyor. Başka bileşenler için de esnek bir politika izleyecek olan Apple, ekran ve mikrofon gibi ürünler değiştirilmiş olsa bile cihazları onarıma kabul edecek. Tabi Apple söz konusu onarım hizmetlerinden de ücret almayı ihmal etmiyor.

Çok sayıda Apple kullanıcısı iPhone’larının performansını artırmak adına bataryasını değiştirme yoluna gidiyor. Orjinal bataryalar pahalı olduğu için yan sanayi bataryalar burada ilgi odağı olmakta. Bugüne kadar bu tarz cihazların onarımını kabul etmeyen Apple’ın, esnettiği politikası ile pek çok kullanıcısını sevindireceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum