Yatırım yapmaya başla!

Apple Yağmacıların Çaldığı iPhone’ları Kilitledi Mağazaya Geri Çağırdı

ABD’de yaşanan protestolar nedeniyle çalınan iPhone’lara Apple tarafından şaşırtıcı bir mesaj gönderildi.
Apple Yağmacıların Çaldığı iPhone’ları Kilitledi Mağazaya Geri Çağırdı

Son günlerde ABD’de yaşanan protestolar dünya gündeminin başlıca konularından biri haline gelmiş durumda. Minneapolis şehrinde bir polis memuru siyahi vatandaş George Floyd’u gözaltına aldığı sırada hayatını kaybetmesine neden oldu. Geçmiş yıllardan bu yana ABD’de ırkçılık sorunu olduğu biliniyor ve yaşanan bu olay sonrası tartışmalar yeniden alevlenmiş oldu.

Kısa sürede insanlar yaşanan bu duruma karşı ayaklandı ve protesto yürüyüşleri gerçekleştirdi. Bununla beraber yağma olayları da ülkedeki pek çok eyalete yayıldı. Bazı şehirlerde olayları kontrol altına alınması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Karakollar ateşe verildi ve caddelerdeki dükkanlar yağmalandı.

Zarar gören mağazalar arasında Apple Store’lar da yer alıyor. Ortaya çıkan görüntüler Apple mağazalarının ABD’deki olaylardan nasibini aldığını gösteriyor. Yağmacılar mağazalardan Apple ürünlerini çaldı. Teknoloji devi ise çalınan ürünlere sürpriz bir mesaj gönderdi ve kullanılmaz hale getirdi.

Apple Çalınan iPhone’ları Kilitledi

Apple Çalınan iPhone’ları Kilitledi

ABD’de kısa sürede büyüyen protesto yürüyüşleri yağmacılar için de fırsat oluşturdu. Polis şiddetine karşı gösterilen tepki yürüyüşünde Walnut Street’te bulunan Apple mağazaları büyük zarar gördü. Mağazada yer alan iPhone, iPad ve Mac ürünleri yağmacılar tarafından çalıntı. Teknoloji devi çalınan ürünlerin seri numaralarını biliyordu ve bu cihazlara özel bir mesaj gönderdi.

Şirket gönderdiği mesajda, “Lütfen Apple Walnut Street’e geri dönün” ifadelerine yer verdi. Gönderilen mesaj ile beraber söz konusu cihazlar kilitlendi ve kullanılmaz hale geldi. Gönderilen mesajda ayrıca iPhone’ların takip edildiğinin altı çizildi.

Yine de cihazları çalan yağmacıların mağazaya geri dönmelerinin oldukça düşük ihtimal olduğu belirtiliyor. Cihazların parçalarının sökülüp değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Önümüzdeki günlerde çalınan iPhone’lara dair bir gelişme olup olmayacağı merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum