Yatırım yapmaya başla!

Apple Watch’a Göre Game of Thrones’un Kalp Dayanmayan Sahneleri!

Hemen hemen her bölümüyle aklımızı başımızdan alan Game of Thrones dizisinin kalp hızını en çok arttıran sahneleri Apple Watch tarafından belirlendi!
Apple Watch’a Göre Game of Thrones’un Kalp Dayanmayan Sahneleri!

İlk olarak 2011’de seyircilerle buluşan ve ilk bölümlerinden itibaren şaşırtıcı sahneleriyle milyonlarca hayrana ulaşmayı başaran Game of Thrones dizisinde sona doğru yaklaşılıyor. Her sezonuyla rekor izleyiciye ulaşan Game of Thrones, 7. sezonunun finaline az kalmışken, artan savaş sahneleriyle de kalplerimizi hızlandırmaya devam ediyor.

Dizinin belirli sahnelerinin kalplerimize olan etkisini az çok tahmin edebiliyoruz. Fakat Apple Watch uygulaması olan Cardiogram, Taht Oyunları dizisinin en çok hangi sahnelerinde heyecanlandığımızı verilerle birlikte gözler önüne seriyor. Bölümü izleyen Apple Watch kullanıcılarının o anda neler hissettiklerini kalp atış grafikleriyle birlikte paylaşıyor. Dikkat! Yazımızın büyük bir kısmı Game of Thrones spoilerı içermektedir!

7. Sezonun 4. Bölüm Finaline Kalp Dayanmadı!

7. Sezonun 4. Bölüm Finaline Kalp Dayanmadı!Küfür yememek adına uyarımızı da yaptıktan sonra, dizinin en can alıcı sahnesiyle yazımızı başlıyoruz. Game of Thrones’un 7. sezon 4. bölümü sızdırılmasına rağmen rekorları alt üst etmeyi başarmıştı. Özellikle de bölümün finaline doğru izleyenler kalp atışlarının giderek yükseldiğini tahmin etmişlerdir.

Jamie SahnesiApple Watch’a göre de bu bölümün finalini süsleyen “Jamie sahnesi” seyircilerinin en yüksek kalp atış hızına ulaştıkları Game of Thrones bölümüydü. Dizinin bölüm detaylarını ne olur ne olmaz diye aşağıdaki spoiler kutucuğunda yer verdik.

DİKKAT SPOILER! DİKKAT SPOILER!Bron, Drogon’u yaralamış ve bu devasa ejderha Dany ile birlikte gökyüzünden savaş alanına doğru hızla süzülmüştü. Daenerys, Drogon’a saplanan dev oku çıkarmaya çalışırken, Jamie ise elinde mızrak, atıyla dörtnala Dany’yi öldürmek için koşturuyordu. İşte tam da bu sırada kalp hızımız tavan yapmıştı ki Drogon’un alevi son noktayı koydu.

Game of Thrones’un kelimenin tam anlamıyla bu “ateşli” sahnesi, gerek Jamie’yi gerekse Daenerys’i sevenlerin yüreklerini ağızlarına getirmişti. Apple Watch’un Cardiogram uygulamasına göre, bu sahneyi izleyenlerimizin ortalama kalp hızı 91 bpm’e ulaştı. Bu hız Game of Thrones’un 7. sezon rekoru olarak tarihe adını yazdırıyor.

Sezon 7’nin İlk Bölümündeki Arya Sahnesi İkinci Sırada!

Sezon 7’nin İlk Bölümündeki Arya Sahnesi İkinci Sırada!Kalp atışlarımız daha Game of Thrones dizisinin 7. sezonun ilk bölümünde hızlanmaya başlamış. Son bölümdeki Jamie sahnesinin ardından ise Arya Stark’ın Frey Hanesi’nde içimizin yağlarını eriten ilk bölümün kalp hızımızı arttırdığı tespit ediyor. Bu sahne bizleri hem heyecanlandırmış hem de Red Wedding’in intikamını alan Arya’yı bir kez daha sevmemizi sağlamıştı. Dizinin yeni sezonun ilk bölümündeki bu sahnede ise kalp atışlarımız 83.2 bpm olarak belirlendi.

Yeni Sezonun 3. Bölümünde İki Defa Kendimizden Geçtik!

Yeni Sezonun 3. Bölümünde İki Defa Kendimizden Geçtik!  Başlangıçta da söylediğimiz gibi, Game of Throne bizleri heyecanlandırmaya ve şaşırtmaya doymadı! Yeni sezonun yayınlanan ilk ve son bölümünün dışında öyle bir bölüm vardı ki tamı tamına iki defa yüreklerimizi hoplatmayı başardı. Greyjoyların amcası, Euron Greyjoy’un Kral Toprakları’na ikinci defa “hediyeleriyle” birlikte ayak basması, yeni sezonun 3. bölümde birçoğumuzun fazlasıyla kalbini hızlandırmış. Sonrasında ise Jon Snow ve Dany arasında geçen diyaloglarda ise 83 bpm ile adeta tavan yaptırmış.

Şimdi gelelim sorumuza; peki, Game of Thrones dizisi boyunca sizleri en çok hangi sahneler heyecanlandırmayı başardı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum