Yatırım yapmaya başla!

Apple TV+ Yayın Kalitesini Düşürenler Arasında Katıldı

Netflix ve YouTube’dan sonra Apple TV+ yayın kalitesini düşürdüğünü açıkladı.
Apple TV+ Yayın Kalitesini Düşürenler Arasında Katıldı

Corona virüsü tehdidinin hızla artması teknoloji dünyasında da etkisini fazlasıyla hissettiriyor. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 11.500’ü geçti. Corona virüsüne yakalanan insan sayısının ise 280 bine yaklaştığı belirtiliyor. Dünya genelinde pek çok ülke salgının yayılmasını önlemek amacıyla sokağa çıkma yasağı ya da OHAL gibi katı yaptırımlar uyguluyor. Ülkemizde de olmak üzere salgının yaygın olarak görüldüğü yerlerde uzmanlar insanları evde kalmaları yönünde uyarıyor.

Milyonlarca insanın evlerine kapanması ile beraber internet trafiğinde de büyük bir artış yaşandı. Bu artışın en çok olduğu platformlar ise video ve yayın servisleri oldu. Netflix, YouTube gibi başlıca mecralara kullanıcılar adeta akın etti. Bu servislerin vermiş olduğu kalitenin olumsuz etkilenmemesi nedeniyle yeni kararlar alıyor. Geçtiğimiz günlerde Netflix ve YoutTube, bir süreliğine yayın kalitelerini aşağı çekme kararı almıştı. Bu kararı alanlara son olarak Apple da katıldı.

Apple TV+ için Yeni Karar

Apple TV+ için Yeni Karar

Son dönemde insanların dijital yayın servislerine olan ilgisinin hızla arttığını söyleyebiliriz. Corona virüsü nedeniyle özellikle Avrupa bölgesindeki internet trafiğinde büyük bir artış söz konusu. Bazı kişilerin internet hızlarında düşmeler yaşadığı ve platformlara bağlanmakta zorlandığı gelen bilgiler arasında. Netflix ve YouTube bu duruma önlem olarak Avrupa’da görüntü kalitelerini düşürme kararı aldı. Bir diğer yayın servisi olan Apple TV+ için de benzer bir karar alındı.

Şirket Avrupa bölgesindeki kullanıcılar için salgın etkisini azaltana kadar yayın servisindeki görüntü kalitesini düşürme kararı aldı. Apple TV+ yeni bir platform sayılır ve rakiplerine göre kullanıcı sayısı epey az. Ancak kullanıcıların bildirdiğine göre platformun yayın kalitesi epey düşmüş durumda. Platform normal zamanda 4K ve HD formatlarında yayın yapabiliyor.

Video kalitesindeki bozulmanın büyük ekranlı televizyonlarda daha fazla hissedildiği belirtiliyor. Yayın servislerinin görüntü kalitesini düşürmeleri kaçınılmaz bir durum olarak ifade ediliyor. Ancak bazı Netflix kullanıcılar yayın kalitesinin düşmesi ile beraber ücrette de indirim yapılması gerektiğini belirtiyor. Apple TV+ servisinde birden fazla abonelik planı bulunmadığı için böyle bir durum söz konusu değil. Yani şirket yüksek görüntü kalitesi için kullanıcılardan ek ücret talep etmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum