Yatırım yapmaya başla!

Apple Türkiye’deki Uygulamalar için App Store’da Özel Bölüm Hazırlıyor

Apple Türkiye’deki uygulama geliştiricilere özel App Store’da bölüm oluşturuyor.
Apple Türkiye’deki Uygulamalar için App Store’da Özel Bölüm Hazırlıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone modelleri ile beraber kullanıcılarına iOS işletim sistemini sunuyor. Kullanıcılara yazılım desteği ise uygulama mağazası olan App Store’dan veriliyor. Sayısız uygulamaya ev sahipliği yapan App Store’da daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli güncelleniyor ve yeni özelliklere kavuşuyor. Mağazada her milletten uygulama geliştiricinin ürünlerine rastlamak mümkün.

Ülkemizden de pek çok geliştirici uygulamalarını App Store’dan yayınlıyor ve gelir elde ediyor. Apple almış olduğu bir karar ile Türkiye’deki uygulama geliştiricileri sevindirecek bir işe imza atmaya hazırlanıyor. App Store’da önümüzdeki günden itibaren Türkiye için özel bir bölüm yer alacak.

Burada yerel geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamalara ulaşmak mümkün olacak. Teknoloji devinin bu kararı almasında Türkiye’deki kullanıcıların App Store’a yoğun ilgi göstermesinin etkisi olduğu belirtiliyor.

App Store’dan Türkiye’ye Özel Bölüm

App Store’dan Türkiye’ye Özel Bölüm

App Store’un ülkemize özel açacağı bölümde Türkiye’deki geliştiricilerin hazırladığı uygulamalara ulaşmak mümkün olacak. Uygulamalarla ilgili hikayelere de yine oluşturulacak olan bu bölümde erişilecek. Teknoloji devi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında böyle bir uygulamanın startını veriyor ancak proje daha sonraki günlerde de devam edecek.

Ülkemizdeki iPhone kullanıcıları için özel uygulamaları bulmak bu bölümden daha kolay olacak. Apple’ın hayata geçirdiği proje kapsamında ilk hikayeli uygulamanın 29 Ekim tarihinde App Store’da yer alması bekleniyor.

Şirketten yerli kategorisi ile ilgili yapılan duyuruda “Türkiye’deki uygulama geliştirme sahnesi her daim gelişiyor ve büyüyor. Bu harekete yön veren yetenekleri, yaratıcılığı ve girişimci ruhu kutlamaksa, bize gurur veriyor! Her ay düzenli olarak yayınlayacağımız bu yazı dizisinde en iyi yerli oyun ve uygulamaların yanı sıra dikkatimizi çeken güncellemeleri öne çıkartacak, sadece bize değil dünyaya ilham veren başarı hikayelerini seninle paylaşacağız. Hazırsan, başlayalım.” ifadelerine yer verildi.

Uygulamaların Hikayeleri Anlatılacak

Uygulamaların Hikayeleri Anlatılacak

Apple önümüzdeki süreçte her ay Türkiye’deki geliştiriciler tarafından yaratılmış uygulamaların ve oyunların hikayelerine App Store’da yer verecek. İlk uygulama 29 Ekim’de yerini alacak ve aylık olarak yeni ürünler gelecek. Yayınlanacak olan ilk uygulama Meditasyon adlı bir uygulama olacak. İki genç girişimci tarafından yaratılan uygulamanın geliştirme süreci 2017’de başladı.

Uygulama dokuz farklı dilde kullanıma sunulacak. Yani sadece Türkiye’deki kullanıcılara özel bir uygulama değil. Kullanıcılar bu sayede hem yerel uygulamalar ile tanışma şansı bulacak hem de bu uygulamaların geliştirme aşamalarına hikaye anlatımı ile şahit olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum