Yatırım yapmaya başla!

Apple Tumblr’ı App Store’dan Neden Kaldırdığını Açıkladı

Apple, geçtiğimiz günlerde uygulama mağazası App Store’dan Tumblr’ı neden kaldırdığını açıkladı.
Apple Tumblr’ı App Store’dan Neden Kaldırdığını Açıkladı

Sosyal medya uygulamaları arasında geçmişten bugüne Tumblr’ın önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. WordPress ve Blogger gibi dev sitelerin arasında Tumblr’da kendine has özellikler ile yerini almıştı.Milyonlarca kullanıcının kişisel bloglarını oluşturmasına imkan sağlayan Tumblr, pek çok zaman bünyesinde bulundurduğu içerikler ile tartışma konusu olmuştur.

Özellikle müstehcen içeriklere Tumblr’da sıkça yer verilmesi ve platformun yöneticilerinin bu duruma sessiz kalması dikkatlerin buraya yönelmesine neden oluyordu. 2007 yılında faaliyete geçen ancak Facebook ve Instagram gibi uygulamaların hızla büyümesi Tumblr’ın kan kaybetmesine neden olmuştu. Sosyal medya platformuna bir darbe de Apple’dan geldi.

Tumblr App Store’dan Kaldırıldı

Tumblr App Store’dan Kaldırıldı

Apple geçtiğimiz günlerde aldığı radikal bir karar ile Tumblr uygulamasını App Store’dan kaldırmıştı. Apple’ın sessiz sedasız uyguladığı bu karar sonrası, şirketin neden böyle bir davranışta bulunduğu merak ediliyordu. Apple ise Tumblr ile ilgili almış olduğu kararı açıkladı. Pek çok kişinin aklına ilk gelen ihtimal Apple tarafından da doğrulandı.

Tumblr’ın App Store’dan kaldırılmasına neden olan sebeplerin başında çocukların yer aldığı cinsel içeriklere izin verilmesi geliyor. Platformda müstehcen içerik olarak nitelediğimiz pek çok paylaşıma yer veriliyor olması Apple’ı bu kararı almaya itmiş görünüyor.

Tumblr Sorunu Çözmek için Apple ile Görüşüyor

Tumblr Sorunu Çözmek için Apple ile Görüşüyor

Apple’ın Tumblr’da sakıncalı olarak tanımlanacak resim ve videolara rastlaması ile zaman kaybetmeden App Store’dan uygulamayı kaldırdığı biliniyor. Apple yetkilileri durumun fark edilmesiyle beraber Tumblr’ı hemen kaldırdıklarını açıklasa da önümüzdeki günlerde bir geri adım gelebilir mi bilinmez.

Tumblr tarafından konuyla ilgili somut bir açıklama gelmiş değil. Ancak Apple ile bu durumu çözüme kavuşturmak için görüşme halinde oldukları biliniyor. Bu durum aslında Tumblr için ilk sayılmaz. Daha önce de Endonezya’da benzer sebeplerden uygulama bir süreliğine de olsa yasaklanmıştı. App Store’da yasaklanan Tumblr, halen Android kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum