Apple Telefonların Hızını Bilerek Yavaşlattığını Kabul Etti ve Özür Diledi

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple son günlerde tüketicilerinden dilediği özür ile dikkatleri üzerine topladı. İşte detaylar…

Son günlerde Apple firması yeni tartışmaların odağı olmuş durumda. Son günlerde özellikle eski iPhone modellerinin pil sıkıntısı yaşadığı görülen Apple, tüketicilerin açtığı davalarla karşı karşıya kalmaktaydı. Bilindiği üzere Apple, 20 Aralık’ta pil sorunu yaşayan iPhone’ların performansları kullanıcılara haber vermeden düşürülmüştü.

Bu durum karşısında adeta isyan eden telefon kullanıcıları, teknoloji devi Apple’i dava yağmuruna tutmuştu. İnsanlarda oluşan genel kanı Apple’in bunu yapmasına sebep olarak yeni model iPhone’ların daha çok satılmasının amaçlandığını dillendirmişti. Yıllar öncesine ait iPhone X’un “Devrim Yaratan” özellikleri ile adından söz ettiren telefon firması, eski modellerinde yaptıkları ile büyük tepki toplamış durumda.

Apple Kullanıcılarından Özür Diledi

Şirket resmi web sitesinden yaptığı açıklama ile eski model telefonların pil konusunda kullanıcılarını mağdur ettiğini kabul etti. Apple yaptığı açıklamada “sadakatini idrak etmek ve Apple’ın niyetinin kötü olduğunu düşünen herkesin güvenini yeniden kazanmak için” yeni değişikliklerle kullanıcılarının karşısına geleceğini belirtti.

Yapılan açıklamanın en dikkat çeken kısmı ise, “Bazılarınızın Apple’ın sizleri yarı yolda bıraktığını düşündüğünüzü biliyoruz. Özür dileriz.” bölümü oldu. Her ne kadar Apple kullanıcılarını yaptığı güncellemelerle zor durumda bırakmış olsa da yaptığı hatanın farkına varmış olması memnun edici bir gelişme olarak görünüyor.

Batarya Değişim Kampanyası İndirimli Şekilde Devam Edecek

Apple kullanıcıları için yaptığı özür açıklamasının yanında, onların mağduriyetini giderecek bir hamle yapacağını da açıklamış durumda. Firma açıklamasında, bataryalarında 50 $’lık bir indirime gideceğini ifade etti. Böylelikle 79 $ olan batarya fiyatları 29 $’a düşürülüyor.

2018 yılı boyunca kampanyanın devam edeceğine dikkat çeken Apple, bu kampanyanın iPhone 6, 6S, 7 ve SE modellerinde geçerli olduğunu belirtiyor. Firmanın yaptığı bu açıklamalar sonrası, kendisine açılan fahiş davalarda geri adım atılacak mı merak konusu.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı