Yatırım yapmaya başla!

Apple Suya Dayanıklı Klavye Geliştirmek için Kolları Sıvadı

Teknoloji devi Apple, ürettiği Mac klavyelerini suya ve çeşitli içeceklere dayanıklı hale getirmek için çalışmalara başladı.
Apple Suya Dayanıklı Klavye Geliştirmek için Kolları Sıvadı

Teknoloji devi Apple, geçmişten bugüne ürettiği bilgisayarlar ile pazarda büyük bir yere sahip olmakta. Özellikle MacBook serileri hem tasarımı ile hem de sahip olduğu fiyat ile ses getiriyor. Ürünlerine en üst teknolojiye yer veren Apple, bilgisayarlarının klavyelerini de bizzat kendisi üretiyor. Bilindiği üzere eski model MacBook’larda klavye sorunu baş göstermiş ve Apple ücretsiz onarım programı başlatmıştı.

Bilgisayar kullanıcılarının başının en çok derde girdiği konulardan birisi klavyelerinin üzerine çay, su, kahve gibi içeceklerin dökülmesi oluyor. Bilgisayar başında sıkça bulundurulan bu içecekler, klavyelerin üzerine dökülmesi ile beraber cihazın zarar görmesini kaçınılmaz kılıyor. Teknoloji devi Apple bu durumun önüne geçmek için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Apple’dan Dayanıklı Klavye Geliyor

Apple’dan Dayanıklı Klavye Geliyor

Genel olarak klavyelerin, pek çok çevresel ekipmanlara göre ucuz olduğu bilinir. Ancak Apple’ın klavyeleri için bu durumdan söz etmek pek mümkün değil. Apple kullanıcıları klavyelerini değiştirmek için yüklü bir ücret ödemek durumunda kalıyorlar. Hele ki bu klavyelerin üzerine herhangi bir içecek döküldüğü zaman durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Ancak ortaya çıkan yeni bir patent başvurusu Apple’ın suya dayanıklı klavyeler için çalışmalara başladığını gösteriyor. Patentin açıklama kısmında, klavyede yer alan tuşların arasına sıvı ve kırıntıların girmesini önleyecek bir tasarımdan bahsedildiği görülüyor. Önümüzdeki günlerde patent başvurusu hayata geçer mi henüz belirsiz.

Apple Başka Patent Başvurularında da Bulundu

Apple Başka Patent Başvurularında da Bulundu

Teknoloji devinin tek yaptığı başvuru, klavyeleri ile ilgili değil. Şirketin ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başka patent başvurularında da bulunduğu belirtiliyor. Bu başvurulardan pek çoğu hayata bile geçmeyebilir. Ancak Apple’ın, gelecekteki ürünlerinde yeni teknolojiler kovaladığı görülüyor.

Özellikle klavyeleri oldukça pahalı olan Apple’ın, dışarıdan gelen etkilere dayanıklı bir ürün geliştirmesi kullanıcılarını son derece memnun edecektir. Bu konuyla ilgili daha somut verilere ulaşmamız için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum