Yatırım yapmaya başla!

Apple Sürücüsüz Araçları Ne Zaman Yola Çıkacak?

Bilgisayar ve Mobil telefon sektörününü en iyilerinden olan Apple, bu sefer başka bir alanda kendini gösteriyor. Sürücüsüz otomobiller üzerine geliştirilen yeni projesi, dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri ile yürütülüyor. Haberimizin detaylarına gelin beraber bakalım!
Apple Sürücüsüz Araçları Ne Zaman Yola Çıkacak?

Amerika’nın en büyük teknoloji şirketi Apple, kendi kendine gidebilen araç sürüşleri için izinlerini tamamladı. Yeni test sürüşlerinin Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde gerçekleşeceği bilgisi verildi.  Geçen sene de Google ile Fiat’ın sürücüsüz otomobil üretimi çalışmalarına başlamasını duymuştuk. Son olarak Apple’in Walt Disney’i satın alma girişimi ile gündeme gelmesinden sonra “otonom sürüşlere başlıyor” haberi dünyada şok etkisi yarattı diyebiliriz.

Apple’ın küresel satışlarındaki ani düşüşlerin, firmayı farklı dallara süreklediği de söylenmekte. Apple, izinlerini Mercedes, BMW, Nissan ve Honda gibi otomotiv devlerinden almış olsa da projesinde kullacağı araba Toyota’nın Lexus markası olacağı bildirildi. Apple, 2014 yılında “Project Titan” isminde ki projesini duyurmuştu ve o günden günümüze kadar olan süreçlerde işin hangi boyutlarda olduğuna dair bir bilgi verilmemişti.

Amerikan Apple, aynı zamanda kendi gibi bu iş üzerinde yoğunlaşan ve dünyada kendini kanıtlamış bir çok firma ile de savaşmak zorunda kalacaktır. Bunu duyurması ile birlikte bir çok soruyuda beraberinde getirmiş oldu. Bakalım haberin detaylarında neler var!

Apple’ın Sürücüsüz Araç Teknolojisi Tüm Detayları ile Burada:

Lexus Markasından 3 Adet Araç İstendi

Lexus Markasından 3 Adet Araç İstendiKalifornia Motorlu Araçlar Departmanı (DMV) tarafından verilen bilgilere göre Lexus’un RX450h SUV modelleri ile çalışmaların sürdürüleceği söylendi. Lexus’un otonom sürüş teknolojileri üzerinde yaptığı çalışmaları sizlere sunmuştuk.

Tahminlerimize göre; Apple’ın ve Lexus’un ortak projenin yazılımlarını beraber yürüttükleri ortaya çıkıyor.

Apple’ın Kendi Otomobilini Üreteceği Haberleri Şimdilik Askıya Alınmış Oldu

Apple'ın Kendi Otomobilini Üreteceği Haberleri Şimdilik Askıya Alınmış OlduYaklaşık 2 sene önce Apple‘ın kendi otomobilini üreteciği haberleri çıkmıştı. Biraz daha zaman geçtikten sonra Apple’ın üreteceği otomobillerin, sürücüsüz olabileceğini üstünde durulmuştu. Şimdi baktığımız zaman, en azından bu işi başka bir firma ile yürüteceğini görüyoruz.

Lada Raven Concept Modeli için Tıklayın.

Google’nin Marka Değerinde Üste Çıkması Apple’ı Hızlandırmış Olabilir

Google'nin Marka Değerinde Üste Çıkması Apple'ı Hızlandırmış Olabilir2016 yılında Google Apple’ı geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi olmuştu. Apple, kaybedilen sıranın büyük bir kayıp olduğu ve farklı sektörlere adım atarak, bu açığı kapatma niyetinde olabiliceği yönünde de haberler dolaşıyor.

Apple’ın Bu Alanda Çok Zorlu Rakipleri Var

Apple'ın Bu Alanda Çok Zorlu Rakipleri VarApple’ın bu alanda yarışacağı en baş firmalardan bir tanesi Tesla Motors şirketi. İkinci olarak Waymo ve General Motors şirketi gelmektedir. Bu firmalar test sürüşlerine başlamış ve sürücüsüz arabalar konusunda büyük ilerlemeler kaydetmiştir.

Bu firmalar arasında en zorlusu Tesla olsa gerek ki çalışmalarını sürdürdüğü ortağı Google! Hatta bu iki şirketin, bazı uygulamalar ile geliştirdiği araçların taksi hizmeti bile verdiği doğrulanmış.

Proje DMV ve Mühendisler Tarafından Denetlenecek

Proje DMV ve Mühendisler Tarafından DenetlenecekDMV‘den alınan izinler sadece araçlar için olmayıp, testler sırasında kimlerin bulunacağı ve görev alacak insanlarında izinleri alınmış. Apple’ın otonom testlerinde altı adet sürücü ve Ar-Ge mühendislerinin olacağı söylendi.

Dünyanın En Büyük Apple Mağazasını Görmek İçin Tıklayın.

Apple Başlangıç Projesinden Sonra Bir Çok Alanda Otomatikleştirmeye Gidileceğini Söyledi

Apple Başlangıç Projesinden Sonra Bir Çok Alanda Otomatikleştirmeye Gidileceğini SöylediApple tarafından net bilgiler verilmese de, şirket sözcüsünün “Şirket, makine öğrenimine, otomasyon konusunda çok yatırım yapıyor ve nakliye de dahil olmak üzere birçok alanda otomatikleştirilmiş sistemlerin potansiyeli hakkında heyecan duyuyor” demişti.


Apple’ın dev projesi, geçmişte hayalini kurduğumuz kendi kendine giden arabaların gerçekleşeceğini kesinlikle kanıtlamış oldu. Apple’ın yeni sürücüsüz araç teknolojisini Lexus ile beraber yürütmesi de, çıkacak ürünün ne kadar kaliteli olacağını gösteriyor.

Çıkış tarihi sır gibi saklansada, çok kısa süreler içerisinde tamamen bitmiş halini görebiliriz. Apple’ın sürücüsüz araç projesi hakkında sizin düşünceleriniz ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum