Yatırım yapmaya başla!

Dijital Satış Mağazası Apple Store için Beklenen Karanlık Mod Desteği Sunuldu

Apple’ın dijital ortamdan satış imkanı sunduğu Apple Store platformu karanlık mod özelliğine kavuştu.
Dijital Satış Mağazası Apple Store için Beklenen Karanlık Mod Desteği Sunuldu

ABD’li teknoloji devi Apple, mobil cihaz pazarında çok büyük bir paya sahip olmakta. iPhone ve iPad modellerine her yıl yenilerini ekleyen şirket, bu cihazların işletim sistemlerini de kendisi geliştiriyor. Son olarak iOS 13 ve iPadOS 13 ile kullanıcıların karşısına çıkan teknoloji devi, pek çok yeni özellik geliştirdi. iOS 13 ile gelen başlıca yenilikler arasında karanlık mod geliyor.

Bilindiği üzere son dönemde sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere pek çok dijital platform kullanıcılara karanlık mod sunmaya başladı. Facebook Messenger, WhatsApp, Intagram ve Twitter gibi platformlarda bu özellik sıklıkla tercih edilir hale geldi.

Android 10 ve uygulama mağazası Play Store için de daha önce karanlık mod desteği kullanılır hale gelmişti. Son olarak çevrimiçi satış mağazası Apple Store için de bu özellik yayınlandı. Mağazaya gelen karanlık tema bir süredir test ediliyor ve kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyordu.

Apple Store için Karanlık Mod Geldi

Apple Store için Karanlık Mod Geldi

Apple’ın çevrimiçi mağazası Apple Store, sayısız mobil uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla burada sunulacak hizmetin milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısını ilgilendirdiğini söyleyebiliriz. Teknoloji devi Apple Store için kullanıcı dostu olacak karanlık mod özelliğini yayınladı. Siyah ağırlıkların öne çıktığı tema ile ışığın az olduğu bölgelerde kullanıcıların gözlerinin yorulmaması sağlanıyor.

Bununla beraber yeni nesil akıllı telefonların büyük bölümünde OLED ekran panellerine yer veriliyor. Bu telefonlarda karanlık temanın düşük güç tüketimi sağladığını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle teknoloji devinin dünya genelindeki mağazalarının büyük bölümü kapalı durumda.

Şirketin önümüzdeki günlerde mağazalarını açma planı olduğu biliniyor ancak pek çok insan ise aktivitelerini çevrimiçi platformlar aracılığı ile gerçekleştirmeye başladı. Dolayısıyla Apple Store’un bu anlamda ürün satışlarında büyük öneme sahip olduğu belirtiliyor.

iOS13.5 Beta 4 güncellemesiyle şirket Corona virüsünün kullanıcılara temas yoluyla geçip geçmediğinin araştırmasını yapıyor. Apple’dan yapılan açıklamada geliştirilen karanlık mod temasının tüm yerel uygulamalarda kullanılabilir hale getirileceği ifade edildi. Şirket geçtiğimiz ay içerisinde Apple Destek uygulaması için karanlık mod özelliğini sunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum