Yatırım yapmaya başla!

İpler Geriliyor: Apple’dan Kendisine Dava Açan Spotify’a Sert Cevap!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde kendisine dava açan Spotify’a sert ifadeler içeren bir karşılık verdi.
İpler Geriliyor: Apple’dan Kendisine Dava Açan Spotify’a Sert Cevap!

Son yıllarda kullanıcıların dijital müzik servislerine artan ilgisi, beraberinde rekabetin tırmanmasının önünü açıyor. Geçtiğimiz günlerde Spotify, Apple’a ticari rekabete aykırı davrandığı gerekçesiyle dava açmış ve kamuoyunda oldukça ses getirmişti. Spotify’dan gelen bu hamle sonrası Apple’ın nasıl karşılık vereceği ise merak ediliyordu.

Ancak yaşanan bu gelişme sonrası sular durulacak gibi görünmüyor. İsveçli müzik servisi Spotify’a, Apple’dan sert eleştiriler içeren bir açıklama geldi. Şirket yaptığı basın açıklaması ile kendisini mahkemeye veren Spotify’ı dikkat çeken suçlamalarda bulundu. Apple açıklamasında Spotify’ı, başkalarının çalışmalarından daha fazla para kazanmak ile suçladığı görülüyor.

Apple Suçlamaları Reddetti

Apple Suçlamaları Reddetti

Apple, kendisine Avrupa’da dava açan Spotify’ın açıklamalarına basın açıklaması ile karşılık verdi ve yöneltilen suçlamaları kesin bir dille reddetti. Spotify’ın Apple’ı yüzde 30’luk vergi kesintisi yapmakla suçlamıştı. Apple ise açıklamasında bu verginin ilk yıldan sonra yüze 15 seviyesine düşürüldüğünü belirtiyor. Basın açıklamasında dikkat çeken noktalardan biri ise iOS kullanıcılarının büyük bölümünün servisi ücretsiz kullandığı ifade edildi.

Spotify üzerinden elde edilen gelirlerin küçük bir bölümünün Apple’ın gelir modelinde olduğu belirtilirken, Spotify’ın bu rakamı tamamen sıfırlamak istediği belirtildi. Apple ayrıca kendi kullanıcıları ile Spotify’ı bir araya getirdiğini söylüyor ve önemli araçları ile Spotify’ın daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasında rol oynadığını iddia ediyor.

‘Spotify App Store’a Borçlu’

‘Spotify App Store’a Borçlu’

Teknoloji devi Spotify’a cevap verdiği açıklamasında Spotify’ın App Store mağazası olmadan bugün bulunduğu durumda olmayacağını belirterek, kullanıcılara güvenli bir platform sunduğunu ifade ediyor. Ayrıca kullanıcıların güvenle uygulama içi satın alma işlemi yapmalarına olanak sağladıklarını belirten Apple, Spotify’ı bu hizmetin tamamını kendisine istemekle suçluyor.

Yaşanan son gelişmeler sonrası Apple Music ile Spotify arasında iplerin daha da gerileceğini söyleyebiliriz. Spotify’ın açtığı dava ve Apple’ın yapmış olduğu sert açıklama sonrası önümüzdeki günler ne gibi gelişmelere gebe izleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum