Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Başı Büyük Dertte! Tüm iPhone Satışları Durdurulabilir!

Apple ve Qualcomm arasındaki gerginlik devam ediyor. Şimdi de Ticaret Komisyonu tarafından Apple için başlatılan soruşturma ile tüm iPhone modellerinin durdurulabileceği belirtiliyor!
Apple’ın Başı Büyük Dertte! Tüm iPhone Satışları Durdurulabilir!

Apple ve Qualcomm arasında gerilen ipler sonunda kopma noktasına geldi. İki şirket bir süredir anlaşmazlıklarla medyanın gündemine oturuyordu. Konuyla ilgili son atak ise Qualcomm Incorporated’dan geldi. Şirket, Apple hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şirketin 7 Temmuz itibariyle vermiş olduğu şikayet dilekçesi kabul edildi ve Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), teknoloji devi Apple hakkında soruşturma başlattı. Peki, şimdi ne olacak? iPhone ve iPad modellerinin üretimleri durdurulacak mı? Apple hakkında neden soruşturma başlatıldı? İşte bütün detaylar;

İki Şirket Arasındaki Sürtüşme Ne Zaman Başladı?

İki Şirket Arasındaki Sürtüşme Ne Zaman Başladı?Kaliforniya merkezli iki teknoloji devi arasında sular durulmuyor. Aslında Apple ve Qualcomm arasındaki sürtüşmenin fitili Ocak ayında ateşlendi. Apple, telif ücretleri hakkında haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle Qualcomm şirketine 1 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı. Fakat geçtiğimiz ay sıra Qualcomm’a geçti.

Apple, Qualcomm’un Patent Haklarını İhlal Etti mi?

Apple, Qualcomm'un Patent Haklarını İhlal Etti mi?7 Temmuz’da sıra Qualcomm’a geçti ve şirket Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu’na (ITC), Apple’ın toplamda 6 adet Qualcomm patentini ihlal ettiği iddiasıyla inceleme başlatılması konusunda başvuruda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu Soruşturma Enstitüsü ise Apple hakkında soruşturma başlattıklarını duyurdu.

iPhone ve iPad Satışları Durdurulabilir!

iPhone ve iPad Satışları Durdurulabilir!Qualcomm, ITC’den patent ihlaline uğradığını iddia ettiği iPhone ve iPad modellerinin ithalatının durdurulması için Kısıtlayıcı Giriş Yasağı’nın (LEO) uygulanmasını talep ediyor. Ayrıca Qualcomm, iş ortakları haricindeki şirketlerden alınmış taban-bant işlemcileri ile donatılan modellerin de hem satışının hem de reklamlarının engelleneceği Haksız Uygulama Durdurma Emri’nin çıkarılmasını da talepleri arasına ekliyor.

Qualcomm 17 Temmuz’da da Almanya’da Apple’a dava açmış, bu ülkeye ihraç edilen iPhone modellerinden doğan zararlarının karşılanmasını ve ihtiyati tedbir konulmasını talep etmişti. ITC tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Apple şirketi kusurlu bulunduğu takdirde tüm iPhone ve iPad modellerinin satışı durdurulacak. Peki, sizce bu kavganın galibi kim olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum