Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Dijital Asistanı Siri Psikolog Oluyor!

İlk olarak 2011 yılında hayatımıza dahil olan Apple’ın dijital asistanı Siri, zaman içerisinde akıl almaz bir gelişme kaydetti. Şimdi ise Siri, psikolog olmaya hazırlanıyor!
Apple’ın Dijital Asistanı Siri Psikolog Oluyor!

Teknoloji devi Apple, iPhone 4S modelleriyle birlikte yepyeni bir akıllı kişisel asistan yazılımını da dünyaya tanıtmıştı. Sorulan sorulara cevap veren, tavsiyelerde bulunan, web üzerinden çeşitli eylemleri gerçekleştirebilen bu yazılıma Siri adı verildi.

iOS 5 işletim sistemi ile hayatımıza giren Siri, “komik” cevaplarıyla da gönlümüze taht kurmayı başarmıştı. Bu özelliği Siri’yi arkadaş ve sırdaş gibi görmemizi sağladı. Çoğu zaman küfürler öğretmeye çalışsak da kendimizi yalnız hissettiğimiz anlarda bu dijital asistana içimizi açtık. Şimdi ise durumu fark eden Apple, Siri’yi psikolojik eğitime sokmaya karar verdi!

Siri’nin Yapay Zekası Psikologlarla Geliştirilecek!

Siri’nin Yapay Zekası Psikologlarla Geliştirilecek!Kullanıcıların çoğunun dijital asistan Siri’yi psikolog gibi görmesi, Apple’ın aklında parlak bir fikrin belirmesine neden oldu ve onu psikoloji eğitimine sokmaya karar verdi. Jobs at Apple üzerinden ilan veren Apple, Siri’nin yapay zekasının gelişimine katkıda buluna bilmesi adına uzman psikologlardan oluşan bir ekip kurabilmek için kolları sıvadı.

İntihar Riski Taşıyan Kullanıcıları Tespit Edecek!

İntihar Riski Taşıyan Kullanıcıları Tespit Edecek!Siri elbette ki tam donanımlı bir psikolog olmayacak. Fakat özellikle de intihar riski taşıyan kullanıcıların tespit edilebilmelerini sağlayacak. Ayrıca bu kullanıcıları sakinleştirerek, telefonun başındaki uzman psikologlara yönlendirecek. Kısacası Siri, bu kez kelimenin tam anlamıyla hayat kurtaracak.

Siri, iOS 11 ile Robotik Sesi Tarihe Karışacak!

Siri, iOS 11 ile Robotik Sesi Tarihe Karışacak!Siri’nin intihar eğilimli kullanıcılarına yardımcı olabileceği bu güncellemenin hangi iOS sürümü ile karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor. Fakat Siri’nin robotik sesinin iOS 11 ile birlikte son bulacağı ve bu dijital asistanın daha da insansı bir sese sahip olacağı belirtiliyor.

Yeni bir kadın ses sanatçısıyla 2 milyon parçaya yakın ses kaydı yapan Apple mühendisleri, bu şekilde Siri’yi benzersiz kılmayı hedefliyorlar. Belki de Siri’nin insansı sesi, asistana daha yakın hissetmemizi sağlayabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum