Yatırım yapmaya başla!

Apple Siri ve macOS’un Kullanım Alanını Genişletmeye Hazırlanıyor

Apple’ın yakın zamanda tanıtması beklenen iOS 13 ve yeni nesil macOS işletim sistemi, kullanıcıya yönelik yeni hizmetler ile geliyor.
Apple Siri ve macOS’un Kullanım Alanını Genişletmeye Hazırlanıyor

iOS işletim sisteminin sanal asistanı Siri, ilk çıktığı günden bu yana sürekli yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Kullanıcıların sorularını cevaplayan ve komutlarını yerine getiren Siri, iOS 13 ile daha geniş bir kullanım alanına sahip olacak. Apple’ın önümüzdeki Haziran ayı içerisinde düzenlenecek WWDC 2019 etkinliğinde iOS 13’e dair yenilikleri duyurması bekleniyor.

Ancak tanıtımdan önce bazı özellikler şimdiden gün yüzüne çıkmaya başladı bile. Halihazırda Siri’de medya oynatma, sesli ve görüntülü arama, seyahat aktiviteleri gibi çok sayıda görev entegre olarak bulunuyor. Ancak iOS 13 ile beraber daha yeni özellikler Siri’ye kazandırılmış olacak.

Siri Kısayolları macOS’a Geliyor

Siri Kısayolları macOS’a Geliyor

Konuyla ilgili yeni bilgiler iOS geliştiricisi Troughton Smith tarafından dile getirildi. iOs 13 ile beraber Siri’deki kısayolların macOS işletim sistemine geleceği belirtildi. macOS’ta çalışan iOS uygulamaları bu sayede TouchBar ile yönetilebilecek. Ayrıca yeni dönemde iOs uygulamalarını macOS platformuna entegre etmek çok daha kolay bir hal almış olacak.

iOS 12 kullanıcıları Siri üzerinden pek çok komutu iPhone ve iPad cihazları üzerinden kullanabiliyor. Önümüzdeki dönemde bu imkanlar Mac kullanıcıları için gelmiş olacak. Bununla beraber Apple’ın artırılmış gerçeklik platformuna yönelik yenilikleri de WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

macOS ile iOS Entegrasyonu Artıyor

macOS ile iOS Entegrasyonu Artıyor

Gelen haberlerde göze çarpan bir diğer konu ise iOS 12’de bulunan Ekran Süresi özelliğinin yeni nesil macOS işletim sistemine gelme ihtimali. Bu özellik ile kullanıcılar, Apple cihazlardaki kullanım sürelerini analiz edip isterlerse yönetebilecek. macOS 10.15 sürümü ile iOS özelliğinin buraya entegre edilmesi planlanıyor.

Yeni tanıtılacak olan macOS sürümüne sistem tercihleri arayüzü, iMessage efektleri ve yeni bir Apple ID yönetim panelinin geliştirilmesi bekleniyor. Apple’ın ayrıca iPad Pro tabletleri Mac cihazlar için harici bir monitör haline getirmeyi planladığı ise gelen dedikodular arasında. Apple dünyasındaki yeniliklerle ilgili en net bilgiye sahip olmak için 3 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2019 etkinliğini beklememiz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum