Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Siri’si iOS 13 ile Beraber Mesajları Okuyacak ve Cevaplayacak

Apple’ın sanal asistanı Siri, iOS 13 ile beraber yepyeni bir özelliğe kavuşuyor.
Apple’ın Siri’si iOS 13 ile Beraber Mesajları Okuyacak ve Cevaplayacak

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu işletim sistemleri yeni sürümleri ile beraber daha işlevsel hale geliyor. Bilindiği üzere Apple kullanıcılarının en çok beklediği ürünlerin başında yeni iPhone’lar ve iOS sürümleri geliyor. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde düzenlenen WWDC 2019’da yeni işletim sistemleri ve cihazlarına dair tanıtımlar gerçekleştirmiş ve tüm dikkatleri üzerine toplamıştı.

Önümüzdeki günlerde iOS 13 işletim sisteminin kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni sürümde kullanıcıları memnun edecek birbirinden farklı özelliklerin yer alacağı biliniyor. Apple’ın sanal asistanı Siri de gelen güncelleme ve yeniliklerden nasibini alıyor. Gelen özelliklerden biri ile Siri’de mesajları okuma ve kullanıcı isteğine göre yönetmek mümkün olacak. Bununla beraber iOS 13’ün iPhone’ların batarya ömrünü de uzatacağı belirtiliyor.

Siri’ye Mesaj Özelliği

Siri’ye Mesaj Özelliği

Çıktığı günden bu yana Siri, iPhone kullanıcılarının büyük ilgiyle kullandığı uygulamaların başında geliyor. Aslında son dönemde Apple’ın geliştirdiği pek çok yeniliğin kullanıcı tarafında memnuniyet ile karşılandığını söylemek zor. Ancak Siri’ye gelen yeni özellik mesajların yönetilmesini daha işlevsel hale getiriyor.

iOS 13’ün en çok konuşulacak yeniliklerinden birisi Siri’de olacak diyebiliriz. Gelecek özellik ile kullanıcılar gelen mesajları Siri’ye okutabilecek. Powerbeats Pro ve Airpods gibi Apple kulaklıkların cihaza bağlanmasıyla beraber Siri kullanıcılara bir bildirim yollayacak. Bu bildirim ile Siri’nin anons özelliği aktifleştirilecek. Bu sayede kullanıcılar gelen mesajları okuyacak ya da isteğe göre cevaplayacak.

Siri mesajların geldiği kişiye göre ayrım yapabilecek ve dolayısıyla gelen tanıtım mesajları dinlemek durumunda kalınmayacak. Siri ile duyuru mesajları seçeneği adıyla sunulan özellik bünyesinde pek çok yeniliği barındırıyor. Kullanıcılar sohbet ettiği kişiden gelen mesajları Siri’ye okutabiliyor ve başka kişilerden gelen mesajların okunmasını engelleyebiliyor. Bununla beraber Siri’ye eklenecek Tüm kişiler seçeneği le rehberde bulunan kişilerden gelen mesajlar okunabilecek.

Batarya Ömrü Uzuyor

Batarya Ömrü Uzuyor

Geri sayımın sürdüğü iOS 13 ile iPhone’ların pil performansında da belirgin artış yaşanması bekleniyor. Apple’ın açıklamalarına göre iOS 13 kullanıcı davranışlarını analiz edecek ve bataryanın en stabil şekilde kullanımını sağlayacak. Akıllı telefonların pil performansı kullanıcı deneyimi açısından büyük önem teşkil ediyor. iOS 13 ile gelecek olan ‘Optimize Batarya Şarjı’ adı verilen özellik cihazların içerisinde varsayılan tercih olarak kurulacak.

Apple konuyla ilgili açıklamasında bataryanın yaşlanmasının geciktirileceğini vurgularken, “Yeni seçenek, iPhone’unuzun tam dolu şarjda geçirdiği süreyi kısaltarak bataryanızın yaşlanmasını geciktiriyor. iPhone, cihaz içerisindeki makine öğrenimi sayesinde günlük şarj rutininizi kavrıyor ve siz ihtiyaç duyana kadar yüzde 80 üzerinde dolum yapmıyor.” ifadelerine yer verdi.

Yeni batarya deneyiminin telefonunu geceden şarj eden kullanıcıların işine epey yarayacağını söyleyebiliriz. Şarjda takılı kalan iPhone kişinin kullanım saatini analiz edecek ve ona göre dolum yapacak. Dolayısıyla gece şarja takılı olduğu süre boyunca dolum yapmayacak. Bu da batarya ömrünün daha uzun olmasına neden olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum