Yatırım yapmaya başla!

Apple Sesli Asistanı Siri için Çoklu Ses Tanıma Özelliği Getirmeyi Planlıyor!

Teknoloji devi Apple’ın sesli asistanı Siri için yeni özellikler kazandıracak patent başvuruları yaptığı belirtildi. İşte detaylar…
Apple Sesli Asistanı Siri için Çoklu Ses Tanıma Özelliği Getirmeyi Planlıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın son yıllarda en çok beğeni toplayan özelliklerinden birisi Siri oldu. Yapay zekaya sahip sesli asistan Siri, Apple kullanıcılarına başarılı bir yardımcı olmayı başarıyor. Ancak Apple, Siri’yi daha da geliştirmeye kararlı.

AppleInsider’da yer alan bir habere göre Apple’ın Siri’ye yeni özellikler kazandıracak patent başvurularına bulunduğu belirtildi. Yapılan başvuru ile Siri’nin birden çok kullanıcının sesini tanıyacağı ortaya çıktı. Bilindiği üzere Siri bugüne kadar tek bir kullanıcının sesini tanıyacak şekilde çalışıyordu.

Apple’dan Siri için Patent Başvurusu

Apple’dan Siri için Patent Başvurusu

Apple’ın yeni başvurduğu patenti, cihazın kullanıcı adı ve şifre üzerinden belirli komutları tanımasını amaç ediniyor. Sahip olunan patentin Siri ile senkronize edilmesiyle beraber, kullanıcıların tercihleri ve istekleri, algılanan ses ile eşleştirilmiş olacak.

Bu sayede Siri’ye birden çok kullanıcının tanımlanması sağlanacak. Ayrıca Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod gibi cihazların da daha pratik çalışabileceği belirtiliyor. Böylelikle HopPod kullanıcıları, seslerine ve konuşma kalıplarına göre tanıması sağlanmış olacak.

HomePod Şikayetleri Apple’ı Harekete Geçirmiş Olabilir

HomePod Şikayetleri Apple’ı Harekete Geçirmiş Olabilir

Apple’ın söz konusu patenti almasında başlıca sebep olarak, HomePod kullanıcılarının yoğun şikayetinin söz konusu olduğu belirtiliyor. Kullanıcıların akıllı hoparlör ile ilgili en çok dert yandığı konu tek bir kullanıcı tarafından desteklenebilmesi.

Örneğin bir kullanıcı HomePod’dan mesajların okunmasını isterse Siri, kurulumu yapan kişinin Apple ID’sine ihtiyaç duyuyor. Yeni güncelleme ile çok sayıda kişinin HomePod’u yönetebilmesi planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum