Yatırım yapmaya başla!

Apple Almanya’da Satışı Yasaklanan iPhone Modellerinin Donanımında Değişikliğe Gidiyor

Apple, geçtiğimiz günlerde Almanya’da satışı yasaklanan iPhone modellerinin donanımında değişiklik yaparak yasağı kaldırmayı planlıyor.
Apple Almanya’da Satışı Yasaklanan iPhone Modellerinin Donanımında Değişikliğe Gidiyor

ABD’li teknoloji devi Apple, bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Almanya’dan şok bir yasaklama kararı ile karşı karşıya kalmıştı. Alman mahkemesi tarafından alınan karar sonucu iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin ülkede satılması yasaklanmıştı. Alınan bu karar Apple’ın iPhone satışlarına doğrudan etki etmişti.

Ancak şirketin bu yasağı kaldırmak için yeni planlar yaptığı ortaya çıktı. Almanya’da satışlarını devam ettirmek isteyen Apple, iPhone 7 ve iPhone 8’in donanım ekipmanlarında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Apple’ın Qualcomm ile yaşadığı sürtüşmeler sonucu Almanya’da bazı iPhone modelleri satış yasağı ile karşı karşıya kalmıştı.

iPhone 7 ve iPhone 8’de Değişiklik Sinyali

iPhone 7 ve iPhone 8’de Değişiklik Sinyali

Bilindiği üzere son dönemde Apple ile Qualcomm arasında yaşanan gerilimin etkisi büyük olmuştu. Söz konusu iPhone modellerinde bulunan bir teknolojinin Qualcomm’a ait olduğu ortaya çıkmıştı. Açılan patent davası sonrası Almanya mahkemesi almış olduğu karar ile ülkede iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin satışını yasaklamıştı.

Ancak Apple, bu durumu değiştirmeye kararlı. Şirket başına iş açan donanım ve ekipmanlarda değişikliğe giderek iPhone 7 ve iPhone 8 modellerini yeniden geliştirmeye hazırlanıyor. Açıklanan raporlara göre, Apple’ın donanım değişikliğine gitmesi halinde Qualcomm’a herhangi bir patent ücreti ödenmeyeceği ve Almanya’da ve Çin’de yasaklanan cihazlarını satışa sunacağı belirtiliyor.

Apple ile Qualcomm arasındaki patent davası ise yaklaşık 2 yıldır devam etmekte. İki tarafında birbirini çeşitli gerekçeler ile suçladığı davanın daha uzun süre devam etmesi bekleniyor. Bilindiği üzere Apple son zamanlarda iPhone modellerinde yaşadığı düşüş ile gündeme gelmişti. Şirketin söz konusu iPhone modellerinde yapacağı değişiklik ile Almanya ve Çin pazarında yeniden yerini alması bekleniyor. Bu durum hiç kuşkusuz iPhone satışlarına olumlu yönde etki yapacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum