Yatırım yapmaya başla!

Apple Salgın Sonrası Avrupa’daki İlk Mağazasını Açıyor

Geçtiğimiz süreçte mağazalarını kapatma kararı alan Apple, Viyana’daki mağazasını bugün itibarıyla açıyor.
Apple Salgın Sonrası Avrupa’daki İlk Mağazasını Açıyor

Çin’in Wuhan kentinde görülen ve kısa sürede dünya genelinde yayılan Corona virüsü, hayatın tüm alanlarını fazlasıyla olumsuz etkiledi. Binlerce insanın hastalığa yakalandığı ve hayatını kaybettiği virüs nedeniyle sosyal hayatın durma noktasına geldiğini söyleyebiliriz. Bu durum teknoloji sektöründe de etkisini fazlasıyla gösterdi. ABD’li teknoloji devi Apple ilk olarak Çin’deki bütün mağazalarını kapatma kararı almıştı.

Salgının dünya genelinde yayılması ile beraber şirket bu kararını tüm Apple Store’lar için uygulamak durumunda kaldı. Son dönemde dünya genelinde salgına dair bir normalleşme söz konusu. Bu gelişmeler sonrası Apple ise kapalı olan mağazalarını açmak adına harekete geçti.

Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde Güney Kore’deki mağazalarını açma kararı almıştı. Şirket ayrıca Mayıs ayı içerisinde ABD’deki ve dünyanın diğer bölgelerindeki kapalı mağazaların da açılacağını açıklamıştı. Bu anlamda ilk olarak Avrupa’daki ilk Apple Store açılmış oldu

Apple Mağazaları Açmaya Başlıyor.

Apple Mağazaları Açmaya Başlıyor.

Dünya genelinde normal hayata dönme sürecinin başlaması ile beraber Apple kapalı olan mağazalarını açmaya başladı. Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde Avusturya ve Avustralya’daki mağazalarını açma hazırlığında olduklarını söylemişti. Şirket 5 Mayıs yani bugün itibarıyla Avusturya’nın başkenti Viyana’daki mağazasını açıyor. Bu kapsamda Avrupa bölgesinde açılan ilk mağaza olduğunu söyleyebiliriz.

Avusturya’da Mart ayı içerisinde vaka sayısında sürekli bir düşüş yaşanmıştı. Şirketin mağaza açma kararlarında ülkelerin yerel koşullarını dikkate aldığı belirtiliyor. Uzmanlar kapalı alanlara sahip mağazaların virüsün yayılması için oldukça uygun bir ortam oluşturduğuna dikkat çekiyor. Teknoloji devi bu uygulamasına rağmen belirli önlemleri göz ardı etmiyor.

Bu kapsamda mağaza içerisinde maske takılması zorunlu olacak. Bununla beraber içerideki insan sayısının da sınırlı sayıda tutulacağı belirtiliyor. İçeri giren müşteriler arasında sosyal mesafenin korunması ve en az 2 metre mesafe olması sağlanacak. Bununla beraber mağazadaki tüm kişilerin vücut sıcaklığının kontrol edileceği ifade edildi.

Dünya genelinde normalleşme sürecinin devam etmesi halinde teknoloji devinin önümüzdeki günlerde kapalı olan diğer mağazalarını da açması bekleniyor. Bilindiği üzere şirketin İstanbul’da da iki mağazası bulunuyor ve alınan karar gereği şu an için kapalı durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum