Yatırım yapmaya başla!

Apple’nin Piyasa Değerinde Şok Düşüş!

Apple’nin Piyasa Değerinde Şok Düşüş!

Bilindiği üzere Apple hisse senetleri borsada geçtiğimiz haftadan bu yana oldukça sert düşüşler yaşıyor. Apple’ın ürettiği iPhone 6 telefonlardan beklediği talebi görememesi, şirketin geçtiğimiz işlem haftasında borsada 13 yıl sonra ilk kez azalmasına neden olmuştu. İlerleyen günlerde ise Apple’ın hisse senetlerinin beklenin aksine düşüşüne devam etmesi, son üç yılın en kötü performansını yaşamasına neden oldu. Ayrıca şirketin en büyük yatırımcılarından birisi olan Carl Icahn’ın da elindeki 2 milyar dolar düzeyindeki tüm hisselerini satması üzerine Apple Inc. hisseleri yüzde 11 oranında değer kaybı yaşadı. Icahn’ın hisse senedi satışlarının yer aldığı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Apple’ın piyasa değeri 65 milyar dolar küçüldü!

Apple Inc.’ın borsada yaşadığı son üç yılın en kötü performansının ardından dünyaca ünlü haber ajansı Reuters, şirketin piyasa değeriyle ilgili bir araştırma bulundu. Reuters’ın verilerine göre Apple’ın piyasa değeri 65 milyar dolar düzeyinde küçüldü. Böylelikle California Cupertino merkezli dünya teknoloji devi Apple’ın piyasa değeri Kamboçya’nın net servetine eş değer boyuta geldi.

Apple Çin’deki mağazalarını kapatma kararı aldı!

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere Apple yeni ürettiği iPhone 6 ürünlerinden beklediği talebi bir türlü göremedi. Borsada 13 yılın ardından ilk kez düşüşler yaşayan Apple, Asya piyasalarındaki hakimiyetini de sonlandırmak zorunda kaldı. Yeni yılın ilk çeyreğinde Apple’ın Çin’deki geliri geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 26 oranında geriledi. Yaşanan bu sert düşüş ve Çin hükümetinin yeni regülasyonları nedeniyle Apple yöneticileri almış oldukları kararlarla, Çin’de bulunan iBooks ve iTunes mağazalarını kapatmak zorunda kaldılar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum