Yatırım yapmaya başla!

Apple Park’ın Son Haline Bir de Drone Kamerasından Bakın!

Yapımına 2013 yılında başlanan Apple’ın yeni merkez üssünün tamamlanmasına ramak kaldı. İşte dev şirketin namına yaraşır bir şekilde tasarladığı devasa teknoloji harikası;
Apple Park’ın Son Haline Bir de Drone Kamerasından Bakın!

Temelleri 5 yıl önce atılan ve yıllardır merakla beklenen Apple Park’ın tamamlanmasına günler kaldı. Aylardır farklı gelişmelerle manşetlerde yer eden Apple Park projesi, yayınlanan görüntüleriyle konuşulmaya devam ediyor. Zira birkaç gün önce kapılarını ilk kez ziyaretçilere açan Apple Park, özellikleriyle tüm dünyanın dikkatini çekmişti.

Dünyanın en büyük şirketleri arasında olan Apple’ın namına yaraşır bir şekilde yapılan mimari, Matthew Robets tarafından çekilen son görüntülerle de gündem konusu oldu. Zira drone pilotunun yayınladığı video, Apple geleceğinin kurulacağı yeni merkezin tamamlanması için geri sayımın başladığını açıkça gösterdi.

5 milyar dolarlık bir projeyle Steve Jobs zamanında belirlenen plana göre tasarlanan yapı, Matthew Roberts’ın yayınladığı videoyla herkesi heyecanlandırdı.

Apple Park Temelleri 2003'te AtıldıÇünkü görüntülerden de anlaşılacağı gibi Apple Park’ın inşası neredeyse tamamen bitmiş ve uzay aracına benzeyen mimari çok yakında hizmete açılacak.

Binanın üzerini tamamen kaplayan güneş panelleri, Apple Park’ın en çok dikkat çeken özellikleri arasında.

Apple Park'ın Güneş Panelleri ile KaplıZaten şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda da bu panellerin, elektrik ihtiyacının % 75’ini karşılayacağı belirtilmişti. Ayrıca yapıdaki geniş camlar sayesinde Apple Park’ta güneş ışığından maksimum fayda sağlanacağı söylenmişti.

Öte yandan, Eylül’de yayınlanan görüntülerle drone pilotunun görüntüleri kıyaslandığında, uzay aaracı misali yapının ortasındaki yapay gölün de tamamlandığını görüyoruz.

Merkez üssünün çevresindeki ağaçlar ve çimlere bakıldığında da bahçe düzenlemesinde ilerleme kaydedildiği belli. Yeşil alana ne kadar önem verdiği belli olan şirketin 100 bin metrekarelik spor salonu dışındaki arazi çalışmalarına da devam ettiği anlaşılıyor.

Neticede; önümüzdeki günlerde binlerce kişiyle dolacak bu devasa merkez üssü, eminim ki çalışanların, doğal olarak da Apple’ın verimini arttıracak. Sonuçta; kim böylesine güzel bir yapının içinde şevkle çalışmaz ki?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum