Yatırım yapmaya başla!

Apple, Şirket İçerisindeki Hırsızlık Olayı ile Çalkalanıyor!

Apple, tarihinin en büyük hırsızlık olayı ile karşı karşıya. İşte detaylar...
Apple, Şirket İçerisindeki Hırsızlık Olayı ile Çalkalanıyor!

Apple, şirket çalışanlarından birinin otonom araç projesine dair sırlarını çalmasıyla çalkalanıyor. Amerikalı şirket uzun bir süredir kendi kendine sürebilen otomobil teknolojisi üzerinde çalışıyordu. O yüzden çalışma alanını genişletip, farklı birim kurmuştu. Ekip içerisinde, dalında uzman farklı ülke vatandaşları da bulunuyordu.

Otonom araç gelişimi sorumlularından biri olan Xiaolang Zhang, Çinli bir vatandaş olarak şirket içerisinde yerini almış. Görevi ise; sensör verilerini analiz eden devre kartlarını tasarlayıp daha sonrasında test etmek. Bakıldığında projenin ana beyin takımında çalışıyormuş.

Xiaolang Zhang Amerika’yı Terk Ederken Son Anda Yakalanmış!

Xiaolang Zhang Amerika'yı Terk Ederken Son Anda Yakalandı!Olay aslında Zhang’ın işten çıkıp başka bir yerde çalışmasıyla ortaya çıkmış. Eski çalışan, geçtiğimiz Nisan ayında eşinin doğum yaptığını söyleyerek Çin’e gitmiş ve döndüğünde Apple’a istifasını vermiş. Araştırma sonucunda Çinli mühendisin aslında XMotors adlı otonom araç geliştirme şirketinde çalıştığı öğrenilmiş.

İstifa sırasında Zhang’ın garip davranışları dikkat çekmiş ve Apple Yeni Ürün Güvenlik Ekibi’ni alarm durumuna geçirmiş. Geçmişe dönük yapılan incelemelerde Xiaolang Zhang’ın karısının dizüstü bilgisayarına telefonundan AirDropped ile tüm sırları aktardığı tespit edilmiş.

Bilgileri aldıktan sonra Çinli adam biraz daha ileri giderek devre kartlarını ve Linux sunucusu içeren bir donanım kutusunu da çalmış.

Eski Apple Otonom Araç Geliştirme Elemanını Büyük Bir Ceza Bekliyor

Eski Apple Otonom Araç Geliştirme Elemanını Büyük Bir Ceza BekliyorAmerika’dan kaçmak üzereyken yakalanan Xiaolang Zhang, 10 yıl hapis ve 250.000 dolar para cezasıyla karşı karşıya! FBI’ın el attığı konuya ilişkin geniş çaplı araştırmalar başlatılmış.

Merak edilen konular arasında Çinli çalışanın önceden XMotors’un tuttuğu birimi, yoksa daha sonradan mı casusu olduğu sorusu soruluyor. Daha kritik olan bir şey ise bilgileri açığa çıkan otonom projesine dair Apple ne gibi bir rota izleyecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum