Yatırım yapmaya başla!

Nicelik Değil Nitelik Taraftarı Olan Apple, Netflix’i veya Disney’i Satın Almayacak!

Medya şirketleri arasındaki rekabet hızla kızışırken, Apple’ın Netflix’i ya da Disney’i satın alacağı iddiaları gündeme oturdu. Fakat Apple iddialara böyle bir niyetinin olmadığını söyleyerek yanıt verdi!
Nicelik Değil Nitelik Taraftarı Olan Apple, Netflix’i veya Disney’i Satın Almayacak!

Online medya platformları arasında hızla kan kaybeden Apple’ın bu alanda ilerleyebilmesi için Disney’i ya da piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşan Netflix’i satın alacağı yönündeki söylentiler uzun süredir gündemde. Ve gelişen teknoloji ile birlikte tarihi bir dönüşüm içerisine giren medya şirketlerinin ayakta kalabilmek için birleşmeye yöneldiği de hepimizin malumu!

Hatta bu noktada; WPP CEO’sunun “7 teknoloji devi medya sektörünü değiştirecek” şeklindeki açıklamalarına tanıklık etmiş, bu değişimin şirketleri hem kısa hem de uzun vadede birleşmeye yönlendireceğini duymuştuk.

Hal böyleyken; medya sektöründe kendine yer edinmek isteyen Apple’ın Netflix’i ya da Disney’i satın alma ihtimalinin yüksek olduğu söylenmişti.

Apple Disney'i ya da Netflix'i Satın Alacak İddialarına YanıtZaten Apple Netflix’i satın alıyor iddiaları daha önce de manşetlerde yer etmişti. Çünkü Citi analistleri Jim Suva ve Asyia Merchant, Apple’ın Trump’ın vergi indirimi uygulamasından yararlanarak yurtdışındaki parasını ülkeye sokmak isteyeceğini belirtmişti.

Öte yandan; Netflix’e göre daha az ihtimalli olsa da Apple Disney’i satın mı alacak sorusu da uzun süredir gündemdeydi.

Apple'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı  Disney'i  Satın Alacak İddialarına Yanıt Verdi Fakat Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, yaptığı açıklamayla Apple’ın ne Netflix’i ne de Disney’i satın almayı düşündüğünü söyledi. SXSW’de sorulara yanıt veren Cue, şirketin hiçbir zaman büyük satın almalar yapmadığını belirterek, medya şirketlerini alacağı yönündeki iddiaların doğru çıkmayacağını dile getirdi.

Ayrıca Apple’ın bu alanda diğer medya şirketleri kadar iddialı olmadığını belirterek aralarında farklar olduğunda bahsetti.

Apple Başkan Yardımcısı Eddy Cue Apple'ın Netflix'i ya da Disney'i Satın Almayacağını Söyledi Buna örnek olarak da Netflix’in Ryan Murphy ile 300 milyon dolara anlaşma yapmasını ya da Amazon’un Yüzüklerin Efendisi’nin haklarını 250 milyon dolara satın almasını gösterdi.

Apple’ın televizyonculukla ilgili tecrübesi olmadığını ve hala iyi bir ekip kurmak için çalıştıklarını belirten Cue, şirketin nicelik değil nitelik üzerinde durduğunu söyledi.

Bunun için de nitelikli yapımlar üretebilecek üstün yetenekli insanları bir araya getirdiklerini ifade etti. Kısacası; Apple Netflix ya da diğerleri gibi yüzlerce içerik üretmek yerine az ama öz içerik üretmeyi amaçlıyor. Ayrıca Disney’i ya da Netflix’i satın almayı düşünmediklerini açıkça söylüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum