Yatırım yapmaya başla!

Apple’ın Netflix’i Satın Alma İhtimali Çok Yüksek!

2017’yi epey kazançlı bir şekilde kapatan Apple’ın Netflix’i satın alacağı yönündeki iddialar, gündeme bomba gibi düştü. Bakalım, teknoloji devi bünyesine popüler medya sağlayıcısını da mı katacak?
Apple’ın Netflix’i Satın Alma İhtimali Çok Yüksek!

Forbes 2017 listesine göre dünyanın en büyük şirketleri listesinde 9. sırada yer alan Apple, yeni yılın en büyük satın almalarından ilkine imza atacak gibi görünüyor. Geride bıraktığımız yılı gayet başarılı bir şekilde kapatarak net karını ve gelirini artıran Apple, 2018’de de benzer tablolarla karşımıza geleceğe benziyor.

Hatta söylenenler doğru çıkarsa teknoloji devi ilerleyen günlerde Netflix’i satın aldığını tüm dünyaya açıklayabilir. İşte Apple’ın Netflix’i satın alacağı yönündeki iddialar ve haberin detayları;

Geçtiğimiz seneyi başarıyla tamamlayan Apple yükselişiyle yöneticilerini de ihya etmiş, Tim Cook 2017 yılı kazancı ile epey şaşırtmıştı.

2017 Yılı Tim Cook KazancıVe gündeme oturan yeni habere bakılacak olursa, Apple 2018’i de rekor kazançlarla kapatmaya kararlı. Zira Citi analistleri Jim Suva ve Asyia Merchant, Apple’ın 2018’de Netflix’i satın alabileceğini iddia etti.

Analistlerin yorumlarına göre Apple, Donald Trump’ın kurumlar vergisindeki indirim uygulamasından faydalanmak istiyor.

Donald Trump'ın Vergi İndirimiAyrıca vergi indiriminin yanında ABD, şirketlere ülke dışında tuttukları paraları büyük vergiler olmadan ülkeye sokabilme fırsatı sunuyor. İşte bu nedenle analistler; Apple’ın çoğunu yabancı ülkelerde tuttuğu 252 milyar dolarıyla dev satın alımlar yapacağı söyleniyor.

Söz konusu satın alımlar içerisinde en muhtemel olanıysa 2018’de 80 yeni film planı olan dev platform Netflix’i bünyesine dahil etmesi.

Apple Netflix'i Satın Alıyor İddialarıCiti analistlerine göre Apple’ın kendi video abonelik hizmetini başlatmak yerine sektörde kendini kanıtlamış yapmış Netflix’i satın alması çok daha makul. Daha açık söylemek gerekirse, Apple’ın Netflix’i alma ihtimali % 40 seviyesinde!

Analistlerin müşterilerine Aralık ayında gönderdiği rapora göre Apple’ın bu yıl satın almak isteyeceği şirketler arasında Disney de var.

Apple'ın 2018'de Satın Almak İsteyeceği Şirketler Arasında Disney de VarGerçi bu raporun, Walt Disney Fox’u satın aldı haberleri çıkmadan daha önce hazırlandığını da göz önünde bulundurmak gerek. Öte yandan; Apple’ın 2018’de Tesla, Activision, Take-Two, Electronic Arts ve Hulu’yu satın alma ihtimallerinin olduğu da belirtilmiş.

Neticede; Apple’ın Netflix’i satın alabileceği yönünde söylentilerle daha önce de karşılaşmıştık ama söz konusu teknoloji devi olduğunda söylentiler gerçeğe dönüşebiliyor. Tam da bu noktada; Apple’ın yeni hamlesi Shazam’ı satın almak mı olacak derken iddiaların gerçekleştiğine şahitlik ettiğimizi hatırlatmak isterim. Yani pek yakında 2018’in en büyük birleşmelerinden birine tanık olabiliriz gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum