Yatırım yapmaya başla!

Apple Music Kullanıcıları Dinledikleri Şarkının Sözlerini Görebilecekler

Çevrimiçi müzik servisi Apple Music, kullanıcılarına çaldığı şarkının sözlerini de göstermeye hazırlanıyor.
Apple Music Kullanıcıları Dinledikleri Şarkının Sözlerini Görebilecekler

Dünyanın önde gelen dijital müzik servislerinden biri olan Apple Music, rakibi Spotify ile daha etkin mücadele etmek için sürekli kendisini yenileyecek çalışmalarına devam ediyor. Şirket geçtiğimiz ay arama sonuçları arayüzünü yeniden düzenleyerek, kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye çıkarmıştı.

Müzik dinleyen kullanıcıların büyük kısmı dinledikleri şarkıların sözlerini de görmek isterler. Bu yüzden kullanıcılar müzik dinledikleri kadar internet üzerinden şarkı aramakla da meşgul oluyorlar. Apple Music, müzik veritabanı şirketi Genius ile kullanıcıların bu derdine derman olmaya hazırlanıyor.

Apple Music Şarkı Sözlerini Gösterecek

Apple Music Şarkı Sözlerini Gösterecek

Çevrimiçi müzik servisi Apple Music, kullanıcıların şarkı sözlerini başka kaynaklarda aramaması için yeni bir anlaşma yaptı. Teknoloji devi müzik veritabanı Genius ile işbirliğine imza attı. Genius’ta binlerce popüler şarkının sözleri bulunduğu ve bu verilerin Apple Music’e taşınacağı belirtildi.

Bu sayede Apple Music’te müzik dinleyen kullanıcılar dinlemekte oldukları şarkıların sözlerini görebilecekler. Anlaşma ile beraber Genius’un web sitesi ve uygulaması da Apple Music ile tümleşik hale geliyor. Böylelikle Apple Music üyeleri Genius’un web sitesi ya da uygulamasında kendi hesapları ile şarkı dinleyebilecekler.

Benzer Anlaşma Spotify ile Yapılmıştı

Benzer Anlaşma Spotify ile Yapılmıştı

Binlerce şarkının sözlerini bünyesinde barındıran Genius’un daha önce Apple Music’in en büyük rakibi Spotify ile benzer bir anlaşma yaptığı biliniyor. Spotify’da bulunan ‘Behind the Lyrics’ işlevi, bazı şarkı sözlerini kullanıcıların görmesine imkan tanıyor.

Ancak yine de mevcut uygulamanın Spotify’da şarkı sözlerini tam olarak göstermediği biliniyor. Apple Music’te önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak özelliğin aynı şekilde mi olacağı yoksa daha kapsamlı mı olacağı ise merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum